Białoruski kierowca Lexusa ukarany rekordowym mandatem

0
1890

Policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę Lexusa. Mężczyzna na krajowej dwójce znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi ustalili też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami 36-latek popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy. Został ukarany kwotą 5 tysięcy złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. 36-latek stracił też prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W piątkowe popołudnie policjanci bialskiej grupy SPEDD pełniący służbę na krajowej dwójce zatrzymali do kontroli kierowcę Lexusa, który przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h. Za kierownicą osobówki siedział 36-letni obywatel Białorusi.

Jak ustalili mundurowi, to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna popełnił takie wykroczenie. Amator szybkiej jazdy w połowie listopada ubiegłego roku na terenie powiatu siedleckiego, również przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. W związku z obowiązującymi przepisami, 36-latek działał więc w recydywie. W związku z tym został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych, a jego konto “wzbogaciło się” o 15 punktów karnych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat karny jest wówczas dwukrotnie wyższy. Nieodpowiedzialny kierowca swoje zachowanie tłumaczył faktem, że spieszył  się na pociąg. W związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, 36-latek stracił również uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Apelujemy o rozwagę na drodze i „zdjęcie nogi z gazu” przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że od tego w jaki sposób prowadzimy pojazd zależy zarówno bezpieczeństwo nasze jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że oprócz przekroczenia prędkości taryfikator zakłada, że podwójne karanie dotyczy innych obszarów ruchu, np.:
• nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;
• złamanie zakazu wyprzedzania – pierwszy raz: 1000 złotych; recydywa: 2000 złotych;
• wyprzedzanie na przejściu lub przed nim – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;
• niezachowanie ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z następstwem w postaci poszkodowanego pieszego, rowerzysty itp. – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych;
• omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu – pierwszy raz: 1500 złotych; recydywa: 3000 złotych.
• wjeżdżanie na torowisko przy zaporach, które są opuszczane, opuszczone lub nie skończyło się ich podnoszenie – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;
• wjazd na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle sygnalizatora lub jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – pierwszy raz: 2000 złotych; recydywa: 4000 złotych;
• prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka – pierwszy raz: 2500 złotych; recydywa: 5000 złotych.

Źródło: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

343 217092 Białoruski kierowca Lexusa ukarany rekordowym mandatem

Poprzedni artykuł27-letnia kierująca Audi podczas cofania potrąciła 10-latka. Chłopiec dostał się pod koła pojazdu
Następny artykułUwaga. Nowa metoda oszustwa! Tym razem “na lekarza”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments