Sukces zamojskich szachistów na EkoLogicznym Turnieju Szachowym (zdjęcia)

0
229

Bartosz Ożóg z Zamojskiego Klubu Szachowego zwyciężył w Kategorii U12 w Wielkim Finale ogólnopolskiego EkoLogicznego Turnieju Szachowego. Drugą lokatę w kategorii U7 zajął Hubert Kozyra z UKS Lider Zamość. Turniej odbył się 16 lutego w Geonatura Kielce. Wzięli w nim udział zwycięzcy rozgrywek międzymiastowych. Laureaci otrzymali unikatowe szachy z elektrycznych śmieci, medale wykonane w nurcie trash art oraz nagrody rzeczowe. EkoLogiczny Turniej Szachowy został zorganizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko.

W ekologicznych turniejach szachowych zmierzyli się ze sobą reprezentanci 14 miast: Czeladzi, Częstochowy, Dębicy, Inowrocławia, Kielc, Krosna, Łodzi, Olkusza, Przemyśla, Siedlec, Świdnicy, Świdnika, Tarnobrzega i Zamościa.

Kable, elementy pilotów telewizyjnych i niewielkie mechanizmy z urządzeń elektrycznych i elektronicznych zatopiono w żywicy tworząc szachy, w których nie ma dwóch identycznych pionów. Autorką szachów z recyklingu jest Natalia Murdza, artystka z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Świętokrzyski Geopark zamienił się w plac boju hetmanów, wież i gońców. Wielki Finał EkoLogicznego Turnieju Szachowego odbywał się w systemie szwajcarskim z tempem 10 minut + 5’. Konkurs został objęty patronatem Świętokrzyskiego Związku Szachowego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielc – Bogdan Wenta.

Więcej informacji na stronie:
https://odzyskajsrodowisko.pl

Poprzedni artykułUwaga! Skrócone godziny pracy obsługi interesantów na stanowiskach ds.ewidencji pojazdów
Następny artykułNowe samochody dla zamojskich strażaków (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments