Wszyscy chcą kochać – o kondycji biur matrymonialnych.

0
300

W Polsce mieszka prawie 5 milionów singli. „Szukam partnera” to jedno z haseł najczęściej wpisywanych w internecie. Poszukiwania miłości w sieci budzą wiele emocji, w tym także kontrowersji.

Najprostszą formą poznania kogoś przez internet są portale randkowe. Mają to do siebie, że możemy wybrać sobie grupę osób, z którymi potencjalnie chcielibyśmy się spotykać. Rejestracja jest najczęściej bezpłatna; znajomości zawieramy szybko – teoretycznie po wymianie kilku wiadomości czy smsów możemy umówić się na spotkanie z wybraną osobą. Bywalcy portali randkowych poszukują potencjalnych partnerów najczęściej pod kątem wieku, wykształcenia, odległości czy zainteresowań. Przeciwnicy portali randkowych uważają, że przybierają one formę „marketu” z ludźmi, gdzie jest „wszystko i nic”, a znalezienie odpowiedniego partnera przypomina szukanie przysłowiowej igły w stogu siana. Alternatywą dla klasycznych portali randkowych mogą stać się biura matrymonialne; są niejako formą butiku, w którym my znamy „sprzedawcę” a „sprzedawca” zna nas. Jednym z nich jest „Duet – Centrum Zapoznawcze”; ogólnopolskie biuro z 21-letnim doświadczeniem w pracy dla singli.

Walentynki nie powinny być świętem zakochanych, powinny być świętem Miłości. W naszym przekazie chodzi o to, że zakochanie przemija jest ulotne, natomiast do stworzenia trwałego związku potrzebne są mocne podstawy w postaci Miłości. O to chodzi w naszym przekazie” podkreśla Paweł Niemiec założyciel i konsultant Duet Centrum.

Taka usługa ma sens i szansę na powodzenie, jeśli jest zindywidualizowana i skuteczna. Do każdej osoby zainteresowanej współpracą z nami, podchodzimy indywidualnie. Chcemy wczuć się w jej sytuację, poznać jej potrzeby, preferencje i oczekiwania. Jesteśmy związani umową poufności i lojalności, a to daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, którego nie dają żadne randkowe aplikacje w internecie.” – mówi Paweł Niemiec

Mamy przyjemność pracować dla osób, które szukają trwałej relacji, a nie jednorazowej przygody. Jesteśmy dla tych, którzy pragną poznawać się w świecie realnym, nie wirtualnym”– dodaje Barbara Kowalczyk, konsultantka Centrum Zapoznawczego „Duet”, odpowiedzialna za pracę dla klientów mieszkających w woj. lubelskim.

Z usług biura matrymonialnego Duet korzystają, najczęściej, osoby w wieku między 30. a 65 r.ż., głównie z wyższym wykształceniem, choć nie jest to żaden warunek. Większość z nich posiada za sobą doświadczenia w byciu w związkach. Każda z nich z innymi oczekiwaniami przychodzi do Duet-u; jedni myślą jeszcze o zawarciu związku małżeńskiego, inni zaś – szukają trwałej, lecz niekoniecznie formalnej relacji. Z doświadczenia pracowników Centrum Zapoznawczego „Duet” wynika, że to co buduje stałą relację to podobieństwa. Jak i rozwój, stała praca nad relacją oraz kompetencje partnerskie, których czasem trzeba się nauczyć i stale je rozwijać.

Aby zostać klientem biura, należy przede wszystkim porozmawiać z konsultantem – osobą, która później będzie czuwała nad przebiegiem programu członkowskiego. „Duet” posiada kilka programów; w tym program Duet Prestige; ten pakiet wiąże się z osobistym spotkaniem klienta z konsultantem. „Poznajemy klienta mniej formalnie, poznajemy jego codzienny świat i mając tak unikatową wiedzę, jesteśmy w stanie przygotowywać oferty ściśle pod kątem jego oczekiwań.” – mówi Paweł Niemiec.

Mamy bardzo dużo sukcesów, regularnie też przychodzą do nas osoby z polecenia, co jest dla nas najlepszą formą rekomendacji. Nawet dzisiaj otrzymałam informację, że nasz Klient w wieku 51 lat bierze ślub latem. Sam małżeństwa nie planował, ale poznanie odpowiedniej partnerki zmieniło jego przekonania” – mówi Barbara Kowalczyk.

Pracownicy Duet Centrum to kilkuosobowy team, który kocha swój fach. Są to osoby z kierunkowym wykształceniem (psychologia, socjologia, doradztwo personalne), ale jak podkreślają – najważniejsza jest praktyczna wiedza i doświadczenie będące wynikiem pracy dla tysięcy ludzi. Paweł Niemiec dopowiada: „Uważam, że my – konsultanci powinniśmy udowadniać swoim przykładem, że bycie w spełnionej relacji przez wiele lat jest możliwe”.

W szczęśliwe związki wchodzi 70 % klientów Duet Centrum. „Mamy u nas przykład pani profesor, która związała się z ogrodnikiem prowadzącym własną działalność, mamy też parę lekarzy, dla których poznanie partnera „po fachu” było jednym z kryteriów poznawani”.

Z klientami wchodzimy w głęboką, przyjacielską relację. Współpracujemy z nimi, rozmawiamy, omawiamy propozycje. Ufamy sobie wzajemnie, dlatego często jesteśmy nazywani opiekunami. Lub fachowcami w ich najważniejszej sferze życia.” – podkreśla Katarzyna Milczarek, konsultantka Centrum Zapoznawczego „Duet”. I dodaje: „ Ludzie najczęściej poszukują drugiej połówki w styczniu przy okazji noworocznych postanowień. Potem na wiosnę, gdy aura zachęca do wyjścia na spacery. Latem zaś, by mieć z kim wyjechać na wakacje. I jesienią, kiedy można wspólnie pod kocem oglądać filmy podczas długich wieczorów. Każdy czas jest dobry, aby się zakochać. Nie warto jednak odkładać miłości na później, bo to właśnie dziś jest najlepszy czas!”.

Więcej informacji o usługach Duet Centrum na www.duetcentrum.pl

Poprzedni artykułRekrutacja do IV edycji Szkoły Liderów programu „Administracja pod kontrolą” przedłużona
Następny artykułKonferencja Naukowa Aktion Zamość (1942-1943) w Akademii Zamojskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments