Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę

0
4014

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski doszło do tragicznego wypadku. Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę. 40-latek kierujący osobówką pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w południe na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów, powiat krasnostawski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów wjechał samochód osobowy marki Subaru. Osobówką podróżował 40-latek, który pomimo prowadzonej reanimacji przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia zmarł na miejscu zdarzenia. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że maszynista lokomotywy był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Najczęstszą przyczyną wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych jest lekceważenie przepisów o ruchu drogowym. Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem naruszeń przepisów. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia. Apelujemy zatem o ostrożność.

Źródło: KMP Krasnystaw, młodszy aspirant Kamil Karbowniczek68 216205 Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę 68 216204 Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę 68 216203 Kierujący Subaru wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżającą lokomotywę

 

Poprzedni artykułCentrum Kultury Filmowej “Stylowy” zaprasza na StyLOVE Walentynki w kinie
Następny artykułPadwa pokonuje MKS Wieluń (relacja)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments