Śmiertelne potrącenie w Zawadzie.

0
1167

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na DK 74 w powiecie zamojskim. 63-letnia piesza w trakcie przechodzenia przez jezdnię została potrącona przez kierującego Volkswagenem. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zginęła na miejscu. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 18.00 na DK 74 w miejscowości Zawada. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 63-letnia mieszkanka gminy Zamość przechodząc przez jezdnię w miejscu oświetlonym, jednak poza przejściem dla pieszych, została potrącona przez kierującego Volkswagenem Golfem. Niestety w wyniku doznanych obrażeń, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, życia kobiety nie udało się uratować.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci. Czynności wykonywał również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Pomocy w zabezpieczeniu miejsca udzielali też strażacy.

Policjanci ustalili, że Volkswagenem w kierunku Zamościa podróżował 62-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku służby pracowały przez kilka godzin. Droga w tym czasie była zablokowana.  Kierujący, którzy wówczas przejeżdżali przez miejscowość Zawada musieli się liczyć z utrudnieniami. Samochody osobowe były kierowane na drogę techniczną, dojazdową do posesji, wzdłuż drogi krajowej nr 74, dla większych pojazdów zorganizowano objazd przez stację PKP Zawada.

Źródło: KMP Zamość starszy aspirant Katarzyna Szewc

 

68 216132 Śmiertelne potrącenie w Zawadzie. 68 216131 Śmiertelne potrącenie w Zawadzie.

Poprzedni artykułWracając z imprezy zniszczył ogrodzenie. Zniszczył bo napił się alkoholu. Tak 17-latek tłumaczył swoje zachowanie
Następny artykułWpadł, gdyż jechał z włączonymi światłami przeciwmgielnymi. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments