Ferie w Zamościu – ZIMOWA PROMOCJA DLA KAŻDEGO!

0
297

Rozpoczęły się ferie zimowe w województwie lubelskim (a także łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim). Ferie potrwają do 29 stycznia.

Dla dzieci jest to czas wypoczynku, oderwania się od nauki ale także wzmożonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. O szaleństwach na śniegu możemy tylko pomarzyć, ponieważ opadów nie było już od dłuższego czasu. Dlatego też aby oderwać wzrok naszych dzieci od ekranów telewizorów,  komputerów czy smartfonów, proponujemy zapoznać się z ofertą lokalnych ośrodków kultury i sportu, która w sezonie 2022/2023 wyglada imponująco.

Zamojski Dom Kultury zaprasza na ZIMOWE PODRÓŻE- FERIE Z ZDK. Zajęcia skierowane są do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 6-10 lat oraz 8-12 lat. Zajęcia będą odbywały się w dniach 23-27 stycznia w godzinach 10.00 – 12.00 w Zamojskim Domu Kultury przy ulicy Partyzantów 13. Podczas zajęć dzieci będą mogły zapoznać się z zagadnieniami z zakresu geografii, historii czy też ciekawostkami o kulturze. Przygotowany program przypomni nam kraje takie jak Iran, Wielka Brytania, Hiszpania , Chiny. Udział w zajęciach jest płatny i wynosi 10 zł. Liczba  miejsc jest ograniczona dlatego też konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych.  Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych z dziedziny fotografii, plastyki, tańca, muzyki, kształtowania różnorodnych zainteresowań, rywalizowania podczas gier zespołowych i indywidualnych oraz integrowania się w grupach. Oferta pod nazwą „Kolorowe Ferie w MDK” skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Warunkiem udziału jest dostarczenie karty kwalifikacyjnej/zgody rodzica na udział dziecka w zajęciach okresowych (druk dostępny będzie w sekretariacie MDK Zamość lub na stronie internetowej MDK).

Kinomani będą zaś mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez CKF Stylowy w Zamościu. Na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15 obowiązywać będą bilety w specjalnej promocyjnej cenie 18 zł. Repertuar obejmuje premiery filmowe, filmy dla młodzieży oraz animacje dla dzieci. CKF Filmowy zaprasza na projekcje filmów takich jak : Kot w butach. Ostatnie życzenie, Mumie, Zadziwiający kot Maurycy, Avatar: Istota wody.

Swoje propozycje na ferie przygotowały także OSiR Zamość (turniej w halowej piłce nożnej, ferie na basenie ) czy też Muzeum Zamojskie dzięki któremu dzieci i młodzież bedą mogły zapoznać się ze sposobem życia dawnych mieszkańców Hetmańskiego Grodu. Ofertę przygotowało też Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał” będzie to cykl spotkań w środy i piątki o otwartej formule w wybranych obiektach muzeum, oferta skierowana jest do wszystkich, których interesują ciekawostki historyczne. Natomiast na zajęcia literacko- plastyczne oraz warsztaty muzyczne zaprasza Książnica Zamojska.

Źródło: strona internetowa MEiN (www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka)             http://zamosc.pl/news/7217/ferie-w-zamosciu-15-01-2023-ndash-29-01-2023.html

Poprzedni artykułNie uwierzycie ile alkoholu we krwi miał zatrzymany ukraiński kierowca ciężarówki.
Następny artykułTurcy wybudują ekspresówkę. Odcinek drogi S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski ma wyłonionego wykonawcę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments