Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko!

0
1437

Obserwujmy pogodę i reagujmy na zmieniające się na drodze warunki. Występujące o tej porze roku opady marznącego deszczu lub śniegu mogą spowodować, że drogi nagle staną się śliskie i niebezpieczne. Jak ważna jest właściwa reakcja kierowców w takich sytuacjach przekonali się dzisiaj podróżujący po Zamojszczyźnie kierujący. Miejscami na drogach było ślisko. Niestety niektórzy kierowcy nie dostosowali prędkości do trudnych warunków i doprowadzili do zdarzeń drogowych.

Dzisiaj na drogach Zamojszczyzny w niektórych miejscach były ślisko. W tym czasie odnotowaliśmy kilka kolizji, których przyczyną było niedostosowanie przez kierujących prędkości jazdy do trudnych warunków drogowych. Na szczęście zdarzenia te zakończyły się dla uczestników jedynie niegroźnymi potłuczeniami.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce w Adamowie. Jadąca drogą wojewódzką kierująca nissanem na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, następnie na pole, gdzie samochód dachował. Kierująca 24-letnia mieszkanka gminy Stary Zamość o własnych siłach wyszła z pojazdu. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście przeprowadzone badania wykazały, że nie odniosła obrażeń wymagających dalszej hospitalizacji i mogła wrócić do domu. 24-latka była trzeźwa.

Prawdopodobnie z tej samej przyczyny doszło również do kolizji w miejscowości Wólka Łabuńska. Kierująca toyotą na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do przewrócenia się toyoty. Siedząca za kierownicą 51-letnia mieszkanka Zamościa nie potrzebowała pomocy medycznej, była trzeźwa.

Apelujemy o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. Obserwujmy zmieniającą się pogodę i dostosowujmy stylu oraz prędkość jazdy do warunków drogowych. Występujące lokalnie oblodzenia mogą generować zdarzenia drogowe. Zachowajmy wiec czujność i bezpiecznie reagujmy na zagrożenia na drodze.

Zamość: aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

361 212903 1 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko!

 

img 1396 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1398 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1394 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1403 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1405 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1406 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko! img 1408 Kolejne dachowanie. UWAGA jest ślisko!

Poprzedni artykułWigilia dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla ubogich i potrzebujących. ZAPROSZENIE
Następny artykułRelaks w świątecznym prezencie. Sprawdź, gdzie można odpocząć w Lublinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments