Wysokie odznaczenie państwowe dla Marii Król

0
1561

Wysokie odznaczenie państwowe dla Marii Król

2 grudnia Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji przypadającego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział także Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda.

Wśród osób odznaczonych znalazła się Maria Król przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu, która została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności  na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

Odznaczenie zostało przyznane Marii Król w uznaniu za utworzenie i prowadzenie od 32 lat Stowarzyszenia „Krok za Krokiem”oraz pracę dla osób z niepełnosprawnościami.

– Świadectwo osób, które potrafią przełamywać bariery, cieszyć się życiem, osiągać sukcesy mimo przeszkód, ma znaczenie fundamentalne – podkreślił Prezydent. Andrzej Duda, gratulując osobom uhonorowanym za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych, promowanie Polski na arenie międzynarodowej i za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

maria krol Wysokie odznaczenie państwowe dla Marii Król

Poprzedni artykułWspółpraca akademicko-licealna
Następny artykułWyróżnienia dla zamojskich strażaków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments