Dlaczego ręczniki warto prać osobno?

0
118

Ręcznik to jeden przedmiot podstawowej potrzeby, towarzyszący nam właściwe całe życie. Z pewnością mamy nawet swój ulubiony komplet ręczników. Korzystamy z nich na co dzień w domach, na siłowaniach czy saunach, ale czy wiemy, jak prawidłowo o niego dbać?

Czyste ręczniki to czysta skóra, to Twoje zdrowie

Ręczniki z uwagi na częsty kontakt z wodą, oraz przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu narażone są na obecność bakterii w swoich włóknach. Warto więc raz na jakiś czas wyprać je w wysokiej temperaturze, pozwoli to na pozbycie się nieproszonych gości, a także usunięcie resztek naszego naskórka. Nic tak nie szkodzi zdrowej skórze jak kontakt z ręcznikiem, który jest niedoprany. Pamiętaj, że wszystko, co znajduje się na ręczniku, przenosisz nie tylko na cerę i skórę, ale też w miejsca intymne, które wymagają szczególnej ostrożności. Warto mieć to na uwadze przy kolejnym praniu. Dodatkowo wygotowywanie ręczników powinno odbywać się osobno od reszty rzeczy. Dla większości ubrań zakres temperatur potrzebny do zabicia bakterii jest stanowczo za wysoki, co grozi zniszczeniem materiału, a nawet jego skurczeniem. O ile więc nie marzysz o noszeniu modnych crop topów, pranie koszulek zostaw na kolejny raz. Warto też pamiętać, że pranie poszczególnych rodzajów materiałów osobno sprzyja ich równomiernemu wypłukiwaniu. Pozostałości detergentów na ręcznikach mogą znacząco podrażniać skórę, szczególnie jeśli posiadamy dzieci, dobrze jest zapamiętać tę zasadę.

Komplet ręczników kolorowych – czyli razem czy osobno?

Przy praniu ręczników w różnych kolorach powinniśmy postępować analogicznie do prania ubrań, czyli dzielimy kolorami. W przypadku ręczników wystarczą dwa rodzaje, białe i kolorowe, w których możemy uwzględnić czarne. Nie chcemy w końcu, chyba żeby nasz śnieżnobiały komplet ręczników skończył jako cukierkowo różowy dodatek do domku barbie naszego dziecka. A tak właśnie może się stać, gdy postanowimy połączyć wszystkie kolory w jednym praniu, a wyższej temperaturze.

Poprzedni artykułWernisaż optymistycznej wystawy (filmy i zdjęcia)
Następny artykułWedług ZDW w Lublinie, wszystkie drogi wojewódzkie są w tym momencie przejezdne.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments