Po transakcji ani traktora ani pieniędzy

0
261
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

O zasadzie ograniczonego zaufania powinien pamiętać każdy kupujący za pośrednictwem internetu. Przekonał się o tym 54-latek, który na popularnym portalu społecznościowym chciał kupić ciągnik rolniczy. Po dokonanej transakcji kontakt ze sprzedającym został zerwany, a mężczyzna stracił ponad 40 000 złotych za traktor którego nie otrzymał. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów w sieci!

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosił się 54-letni mieszkaniec gminy Krasnobród, który zgłosił oszustwo w wyniku którego stracił ponad 40 000 złotych.

Mężczyzna na popularnym portalu społecznościowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego. Nawiązał kontakt ze sprzedającym i po ustaleniach dotyczących zakupu, zdecydował się na transakcję. 54-latek na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu. Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki. Po wpłaceniu na wskazane konto bankowe ponad 40 000 złotych ogłoszenie z portalu zniknęło, a kontakt ze sprzedającym w krótkim czasie po transakcji został zerwany. Mężczyzna dopiero wówczas zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments