Łabunie: po transakcji ani pieniędzy ani spawarki

0
242

Mieszkaniec gminy Łabunie na portalu internetowym kupił spawarkę. Zgodnie z umową na wskazane konto przelał 4600 zł. Jednak przesyłka do niego nie dotarła, nie otrzymał też zwrotu pieniędzy. Robiąc w sieci zakupy zachowajmy czujność.

36-letni mieszkaniec gminy Łabunie zdecydował się kupić przez Internet spawarkę. Wybrał ofertę umieszczoną na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą, który przesłał umowę kupna – sprzedaży, podczas telefonicznej rozmowy ustalili również cenę towaru na 4600 złotych. Po podpisaniu umowy 36-latek odesłał ją na wskazany adres mailowy. Przelał również pieniądze na określone w umowie konto.

Poinformował sprzedawcę o dokonanym przelewie. W odpowiedzi uzyskał informację, że przesyłka została przekazana kurierowi. Po kilku dniach 36-latek napisał do sprzedawcy smsa z pytaniem o nazwę firmy kurierskiej oraz numer przesyłki. Na te pytania nie uzyskał już odpowiedzi. Wielokrotnie próbował telefonować do sprzedawcy, za każdym razem słyszał komunikat, że abonent jest nieodstępny. Sprzedawca nie odpisał również na wysyłane przez 36-latka maile. Pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany i wczoraj zdecydował się powiadomić o tym policjantów.

Robiąc zakupy w sieci bądźmy czujni i bardzo ostrożni. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie weryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze. Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Jeśli sprzedawca nie podaje pełnych danych a jedynie imię i numer telefonu – nie korzystajmy z jego oferty, może być to oszustwo.

Źródło: KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments