Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król z wyróżnieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

0
239

Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król otrzymała wyróżnienie z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy

W dniu 15 listopada br. po raz siódmy wręczono nagrody RP „Dla Dobra Wspólnego” . Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” powołano 12 lipca 2016 roku. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach, a laureaci wyłaniani są poprzez rekomendacje członków Kapituły Nagrody. Wyróżnienie honoruje szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • Człowiek – lider
  • Dzieło – przedsięwzięcie, projekt
  • Instytucja – organizacja
  • Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego

Celem Nagrody jest:

  • wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich;
  • wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego;
  • umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego;
  • zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Maria Król Przewodnicząca Stowarzyszenia i Bogusław Ciosmak Członek Zarządu wzięli udział w Gali 7 edycji „Dla Dobra Wspólnego”. Uroczystość odbyła się 15.11.2022 r. w Pałacu Prezydenckim. W uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim wzięła udział także Pierwsza Dama.

To bardzo ważny dla nas, jako Pary Prezydenckiej, element naszej działalności – pokazywanie, że można, że warto, że w ten sposób budowane jest społeczeństwo obywatelskie. Jak bardzo istotna jest ta rola także dla rozwoju naszego kraju, społeczeństwa i dla nas jako narodu – mówił Andrzej Duda. Prezydent także podziękował za działalność wszystkim osobom i stowarzyszeniom za tworzenie i rozwijanie społeczeństwa obywatelskiego oraz za współtworzenie Nagrody „Dla dobra wspólnego”. Prezydent podkreślił, że tego typu działanie osób i stowarzyszeń ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju całego społeczeństwa.

Ta edycja była szczególna ze względu na konflikt na Ukrainie, gdyż miliony osób zostało przyjętych do swoich domów. W pomoc zaangażowanych było tysiące ludzi i dziesiątki stowarzyszeń. Laureaci zostali wytypowani spośród 413 różnych działalności.

Maria Król Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”: w Zamościu znalazła się wśród laureatów odbierając Dyplom w kategorii „Człowiek–lider”.

Stowarzyszenie od początku konfliktu zbrojnego udziela pomocy także potrzebującym z Ukrainy. „Krok za krokiem” w Zamościu działa od 1990 roku i jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie prowadzi unikalną w regionie Polski południowo-wschodniej profesjonalną działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością, szczególnie z wczesnym uszkodzeniem mózgu. Obejmuje zintegrowaną rehabilitacją, edukacją i wsparciem około 2000 osób.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Każdy może wesprzeć Stowarzyszenie „ Krok za krokiem” wspierając zbiórki charytatywne

https://www.facebook.com/krokzakrokiemwzamosciu

315883909 525910239551487 1159174545802615649 n Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król z wyróżnieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy 315749503 525911599551351 6950810297397796041 n Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” Maria Król z wyróżnieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Poprzedni artykułPadwa zdobyła Twierdzę Przemyśl!
Następny artykułPromesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments