Wywrotki budowlane do zadań specjalnych – czym się wyróżniają?

0
167

Nie każda wywrotka spełnia parametry, które pozwolą jej transportować materiały budowlane. Naczepy przeznaczone do tego typu transportu to pojazdy, które pracują w bardzo trudnych i intensywnych warunkach. Wybór odpowiedniego sprzętu to gwarancja, aby praca była wykonana prawidłowo i bezpiecznie. Czym charakteryzują się niezawodne wywrotki budowlane?

vyt91chsk7r9nja Wywrotki budowlane do zadań specjalnych - czym się wyróżniają?

Naczepy samowyładowcze w transporcie budowlanym

Wywrotki ze względu na swoją konstrukcję i sposób działania są najlepszym rozwiązaniem do transportu wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Asfalt, gruz, kamienie czy inne surowce wykorzystywane w budownictwie mają zróżnicowaną strukturę i charakteryzują się wysoką twardością. Załadunek, rozładunek, transport w miejsce docelowe – wszystko to może prowadzić do uszkodzenia konstrukcji naczepy. Wybierając wywrotkę, należy zwracać szczególną uwagę na parametry, dzięki którym będzie ona niezawodna w swojej pracy. Na rynku dostępne są naczepy z różnymi modelami ram, więc warto wziąć pod uwagę wszystkie opcje.

Niska masa własna

Niska masa własna, duża ładowność i mocna konstrukcja to główne parametry, na które zwracają uwagę właściciele firm z sektora budowlanego. Im więcej materiału uda się jednorazowo załadować, tym mniej cykli trzeba będzie wykonać, aby przetransportować całość. A co się z tym wiąże, transport generuje mniej kosztów przy jednoczesnym wydłużeniu żywotności pojazdu. Aktualnie na rynku takie parametry spełniają wywrotki budowlane firmy Wielton, która w swojej ofercie ma pojazdy z serii Super Light, czyli superlekkie naczepy samowyładowcze. Naczepa o niskiej wadze i dużej ładowności to skuteczny sposób na zwiększenie wydajności tonokilometra.

Szybki, skuteczny i bezpieczny wyładunek

Wyładunek w trudnym terenie to jedno z największych wyzwań transportu materiałów budowlanych. Niektóre z nich (szczególnie zimą w niskich temperaturach) mają tendencję do przywierania do konstrukcji naczepy, co utrudnia ich rozładunek. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie specjalnych wkładek wykonanych z teflonu, które wykazują wysoką odporność na ścieranie. Wyłożenie skrzyni ładunkowej takimi wkładami zmniejsza współczynnik tarcia, dzięki czemu przewożone materiały nie przywierają i nie przymarzają.

Solidna konstrukcja

Decydując się na zakup wywrotki do transportu materiałów budowlanych, należy zwrócić uwagę na konstrukcję naczepy. Powinna być ona wykonana z solidnych materiałów (np. stal Hardox 450), odpornych na ścieranie czy wgniecenia. Dzięki temu pojazd bez problemu poradzi sobie z przewozem w nawet najtrudniejszych warunkach i przy wysokiej eksploatacji.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments