Zaproszenie do udziału uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego

0
110

Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość serdecznie zaprasza do wspólnego uczczenia 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego, która odbędzie się w dniu 20 listopada br. w Warszawie.

Powstanie Zamojskie było drugim co do wielkości po Powstaniu Warszawskim oraz największego pod względem czasowym i terytorialnym aktu zorganizowanego oporu Polaków przeciw zbrodniczej polityce III Rzeszy. Uroczystość będzie kolejną okazją do godnego uczczenia pamięci żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących za Ojczyznę i w obronie wysiedlonej ludności Zamojszczyzny.

Wszyscy zainteresowani wyjazdem i udziałem w obchodach proszeni są o zgłaszanie pod nr tel.: 507 159 010 – Biuro Poselskie Posła S. Zawiślaka w Zamościu.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport na uroczystość – ilość miejsc ograniczona.

Uroczystość odbędzie się 20 listopada br. w Warszawie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele najwyższych władz państwowych, duchowieństwa, Weterani Walk o Niepodległość RP oraz Działacze Opozycji Antykomunistycznej.

W programie obchodów odprawiona zostanie msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w intencji poległych i zmarłych uczestników Powstania Zamojskiego oraz uroczysty apel pamięci połączony ze składaniem wieńców i wiązanek kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Odbędzie się także koncert pieśni Powstania Zamojskiego, na którym wystąpią zespoły i soliści z terenu Zamojszczyzny.

https://akzamosc.pl/2021/12/30/uczcijmy-79-rocznice-zapomnianego-powstania-zamojskiego

powstanie zamojskie 2022 warszawa ost Zaproszenie do udziału uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments