Coraz trudniej pomagać zwierzakom. Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!!

0
266

Zamojskie Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel pomaga bezdomnym psom i kotom, głównie z Zamościa i okolicznych miejscowości. Stowarzyszenie musi pokrywać nie tylko koszty karmy dla zwierząt, ale przede wszystkim koszty leczenia podopiecznych. Rosnące ceny to także problem dotykający organizacje pomagające bezdomnym zwierzętom. Życie staje się coraz droższe, a ceny artykułów dla zwierząt są coraz wyższe. Wielu sponsorów i darczyńców rezygnuje ze wsparcia – właśnie z tych powodów. Porzucone i często chore zwierzęta trafiają do stowarzyszenia, które stara się zapewnić im nowy i bezpieczny dom. Adopcja zwierzaka to nie tylko odpowiedzialność, ale niejednokrotnie spory wydatek finansowy.

Jak trudna i kosztowna jest to pomoc opowiedziała NKZ pani Monika Stąsiek – wolontariuszka Stowarzyszenia Kudłaty Przyjaciel – „Wszystko drożeje, leki, karma, transport. Niestety zwierząt przybywa, niektóre z nich potrzebują stałej opieki weterynaryjnej. Dotyczy to głównie starszych, schorowanych zwierząt, które zostają w stowarzyszeniu na dożywocie. Te starsze psy wymagają przyjmowania na stale leków, jak pies Hugo, który od 3 lat, przebywa w hoteliku”. Jak podkreśla pani Monika: „Bardzo ważne, a nawet na wagę złota są to domy tymczasowe, które potrafią przygotować zwierzaka do adopcji. Dzięki temu, że przebywa z rodziną, możemy zaobserwować, jak się zachowuje do dzieci, innych zwierząt, pozostałych domowników, czy potrafi zachowywać czystość, chodzić o smyczy. Niektóre szkoły podjęły się pomocy zwierzakom w formie wirtualnej adopcji, do czego zachęcamy także inne szkoły”.

Musimy pamiętać, że pomoc zwierzakom jest trudna. Zanim pójdzie do adopcji, przebywa na obserwacji 2 tygodnie, w tym czasie można obserwować zachowanie zwierzaka i wdrożyć leczenie. Koszt leczenia weterynaryjnego oraz opieki nad zwierzętami to koszt kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Niektóre zwierzęta potrzebują   operacyjnych, których koszt wynosi nawet 6 tys. złotych. Są to duże koszty, które bez wsparcia darczyńców stowarzyszenie nie jest w stanie pokrywać.

Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!!

Zwierzęta potrzebują Naszej pomocy, zwłaszcza teraz kiedy warunki pogodowe nie są sprzyjające. Bez pomocy człowieka nie maja szans na przeżycie.

Pomóc można poprzez :

  • zakup karmy, smyczy, obroży, akcesoria dla zwierząt,
  • wirtualną adopcję,
  • wesprzeć finansowo zbiórki charytatywne,
  • udostępnienie postów z ogłoszeniami,
  • pomoc w transporcie, jeżeli ktoś dysponuje czasem (są to transporty do innych miast , weterynarza itp.,)
  • udostępnienie miejsca dla zwierzaka jako dom tymczasowy.

Link do zbiórki i strony stowarzyszenia znajdziecie poniżej

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/en/kudlatyprzyjaciel

Jeśli jesteś świadkiem przemocy lub złego traktowania zwierząt – zgłoś do stowarzyszenia.

Można zgłaszać przypadki dzwoniąc na numer alarmowy Policji lub powiadamiając inne organizacje prozwierzęce.

hugo najstarszy podopieczny Coraz trudniej pomagać zwierzakom. Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!! 314118368 506164368114014 8565828537754432069 n Coraz trudniej pomagać zwierzakom. Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!! 315256284 505135008216950 823115980129943571 n Coraz trudniej pomagać zwierzakom. Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!! 315757799 5747355738664367 8486855280681172244 n Coraz trudniej pomagać zwierzakom. Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel apeluje o pomoc!!!

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments