Poseł Sachajko interweniował w imieniu mieszkańców w LHS-ie

0
521
Mieszkańcy jednego z zamojskich osiedli zwrócili się do Posła Jarosława Sachajko z prośbą o podjęcie interwencji poselskiej, związanej z uciążliwością funkcjonowania linii LHS w pobliżu zabudowań jednorodzinnych.
“Do mojego Biura Poselskiego każdego dnia trafiają wnioski o podjęcie  interwencji poselskiej. Nikomu nie odmawiam pomocy, tym bardziej, iż Art. 20. ustawy o sprawowaniu mandatu posła i senatora głosi, iż Poseł ma prawo podjąć – w wykonywaniu swoich obowiązków poselskich – interwencję w organie administracji rządowej i samorządu terytorialnego, zakładzie lub przedsiębiorstwie państwowym oraz organizacji społecznej, a także w jednostkach gospodarki niepaństwowej dla załatwienia sprawy, którą wnosi we własnym imieniu albo w imieniu wyborcy lub wyborców, jak również zaznajamiać się z tokiem jej rozpatrywania” – mówi Poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Mieszkańcy ulicy Powiatowej są zmuszeni znosić uciążliwości związane z przejazdem składów kolejowych towarowych linią LHS, znajdującą się w pobliżu ich domów. W wyniku przejazdu wagonów, mieszkańcy są narażeni na hałas, drgania terenu powodujące pękanie budynków oraz uciążliwy dym, mający wpływ na ich zdrowie. Poseł Jarosław Sachajko zwrócił się w imieniu mieszkańców tej części miasta do Prezesa spółki LHS Zbigniewa Tracichleba, który udzielił niezwłocznej odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Prezes Zarządu PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej w odpowiedzi na pismo poselskie wyjaśnił, że przewóz odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami ochrony środowiska i emisji spalin. Podkreślił dodatkowo, że nie ma podstaw prawnych do zmniejszenia prędkości, z którą przejeżdżają składy.
LHS zobowiązuje się do przeprowadzenia oględzin technicznych odcinka trakcji, w pobliżu którego występują uciążliwości, informując tym samym o działaniach w zakresie linii nr 65, mających na celu zmniejszenie uciążliwości eksploatacyjnych, takich jak drgania czy hałas. LHS prowadzi prace na linii Hrubieszów Graniczny – Sławków Południowy (ok. 390km), polegające na wykonaniu toru zasadniczego w technologii bezstykowej, a także modernizacji taboru lokomotyw (czterosuwowe silniki spalinowe)
Poseł Jarosław Sachajko ocenia, że tylko w tej kadencji podjął już ponad 800 interwencji poselskich w sprawach obywateli.
312333407 547055083913720 6282678405400346733 n Poseł Sachajko interweniował w imieniu mieszkańców w LHS-ie 312534911 547055143913714 9092096759555416768 n Poseł Sachajko interweniował w imieniu mieszkańców w LHS-ie
Poprzedni artykułUSG dopplerowskie tętnic szyjnych – liczba miejsc ograniczona
Następny artykuł11 Listopada – program uroczystości
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments