Legenda footballu w Zamościu

0
230

Sport, a zwłaszcza piłka nożna jest pasją wielu Zamościan. Książka – może nieco mniejszej grupy… ale w tym wypadku spodziewamy się wiwatów na bibliotecznych „trybunach”. Wszyscy zainteresowani piłką nożną i dobrym dziennikarstwem powinni być na tym spotkaniu, z dwoma niezwykłymi postaciami: Andrzejem Strejlauem i Jerzym Chromikiem. Pierwszy z nich to legenda polskiego footballu. Trener wspominany do dziś z wielkim szacunkiem, ekspert i komentator wydarzeń piłkarskich. Krótko mówiąc – człowiek legenda. Z kolei, Jerzy Chromik jest uznanym dziennikarzem piszącym o piłce nożnej. Bezkompromisowy, dotykający w swoich artykułach także ciemniejszej strony sportu, autor dwóch doskonale przyjętych przez czytelników książek: On, Strejlau i zbioru reportaży pt. Remanent. Teksty wybrane nie tylko z magazynu „Sportowiec”.

Andrzeja Strejlaua i Jerzego Chromika będą gośćmi Książnicy Zamojskiej w poniedziałek 17 października 2022 r. o godzinie 16.00. 

„W czasie spotkania przeniesiemy się z nimi w przeszłość polskiego footballu, wysłuchamy ciekawostek i ploteczek, dowiemy się jak oceniają kondycję polskiego sportu i piłki nożnej. Będzie można zadawać pytania, kupić książki i otrzymać autografy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, ale uwaga! Prosimy nie zabierać ze sobą „piszczałek meczowych”, gdyż w Bibliotece obowiązuje jednak cisza… więc fajerwerki zostawmy na zbliżający się mundial” – zaprasza Kamila Niemczuk z Książnicy.

plakat 1 Legenda footballu w Zamościu

Poprzedni artykułRadny rezygnuje, ale pracuje
Następny artykułDzień meczowy – doping potrzebny!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments