Pijany z zakazem, ciągnikiem rolniczym wjechał w budynek

0
158

Kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał w budynek. W organizmie maił prawie 2,5 promila alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ze swojego nieodpowiedzialnego i niezgodnego z prawem postępowania 49-latek wytłumaczy się przed sądem.

W czwartek wieczorem do dyżurnego zamojskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który wjeżdżając ciągnikiem rolniczym na posesję w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn uderzył w budynek.

Na zgłoszenie natychmiast zareagowali policjanci z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Potwierdzili zgłoszenie. Na posesji zauważyli uszkodzoną elewację budynku i porozbijane wazony z kwiatami. Na podwórzu zaparkowany był również ciągnik, na którym widać było elementy tynku.

Był tam też nietrzeźwy kierowca ciągnika 49-latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 49-latek posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn został zatrzymany. Przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara więzienia w wymiarze do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty na wskazany przez sąd cel nawet 60 tysięcy złotych grożą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments