2,5 miliona na modernizację szpitalnego rezonansu

0
324

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację zadania pn.: „Modernizacja i ucyfrowienie rezonansu magnetycznego” w wysokości 2 575 400 zł (wartość zadania ogółem: 2 820 000 zł). 

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Wojewodą Lubelskim a Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II z siedzibą w Zamościu, beneficjent zobowiązał się do wykonania zadania do dnia 31 grudnia 2022 r.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego została podpisana umowa na dofinansowanie zadania. Dokument podpisali wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu Adam Fimiarz.

– Cieszę się, że ten szpital będzie partycypował w Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Rezonans magnetyczny to sprzęt niezbędny przy diagnostyce. Wspieramy w ten sposób z pieniędzy budżetu państwa szpital, w którym od 1 października rozpocznie funkcjonowanie oddział pediatryczny. W przypadku Zamościa oddział taki został zamknięty w szpitalu niepublicznym. Dziękuję Panu dyrektorowi Adamowi Fimiarzowi za ten oddział, bo w rejonie zamojskim jest on niezmiernie potrzebny – podkreślał wojewoda lubelski Lech Sprawka.

– Dzięki tym środkom będziemy mogli zmodernizować nasz aparat do diagnostyki obrazowej. Poprawi to szybkość diagnostyczną, jeśli chodzi o pacjentów tego oczekujących. W imieniu pacjentów regionu zamojskiego, własnym i całej załogi szpitala serdecznie dziękuję. Mając na uwadze fakt, że szpital realizuje całą masę zadań związanych z ochroną zdrowia – bo jesteśmy szpitalem wysokospecjalistycznym i w wielu dyscyplinach medycznych do tego przygotowanym – więc ta diagnostyka jest tu wręcz niezbędna. Dzięki tej modernizacji poprawi się jakość, co ułatwi lekarzom diagnostykę procesów chorobowych – mówił dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu Adam Fimiarz.

Z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 mogą być finansowane m.in. inwestycje budowlane oraz zakupy inwestycyjne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W 2022 r. w województwie lubelskim na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu zostało podpisanych 57 umów z 24 szpitalami.

– Dzisiejsza uroczystość związana jest z zagospodarowaniem ponad 32 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na dofinansowanie, modernizację, wyposażenia inwestycji szpitali, które w czasie pandemii COVID-19 odegrały znaczącą rolę. W przypadku naszego województwa jest to bardzo duża liczba szpitali. W tym programie inwestycyjnym bierze udział w sumie 24 szpitale. Wojewódzki Szpital im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu nie ma oddziału zakaźnego – na starcie pandemii nie brał bezpośredniego udziału, ale później został włączony i odegrał istotną rolę, jeśli chodzi o zabezpieczenie leczenia zakażonych COVID-19 na terenie rejonu zamojskiego – dodał wojewoda Lech Sprawka.

Poprzedni artykułWystawa zdjęć kobiety-matki-fotografki
Następny artykułCztery ciosy Gryfa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments