Policjant pieszo dogonił 68-latka na motorowerze. Zobaczcie FILM

1
603

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 68 – latkowi, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać w stronę lasu. Kiedy uciekiniera dogonił jeden z policjantów okazało się, że “krnąbrny” kierowca ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie i wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Z to nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z krasnostawskiej drogówki w miejscowości Stara Wieś próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna mógł był pod działaniem alkoholu. Jednak ten zignorował wydawane przez patrol sygnały świetlne i dźwiękowe i ani myślał się zatrzymać. Ruszył dalej przed siebie kierując się w leśną drogę.

Daleko nie ujechał, gdyż dogonił go jeden z funkcjonariuszy. Jak się okazało, 68-letni  mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W dodatku ma wydaną decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz kierowca motoroweru odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu za to do 5 lat więzienia,

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców, którzy na ,,podwójnym gazie” poruszają się po drogach i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant Jolanta Babicz

 

Poprzedni artykułMieszkańcy postawili na place zabaw i nowe chodniki
Następny artykułWystawa Przyjaciół w Synagodze
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: kurierzamojski.pl/2022/09/24/policjant-pieszo-dogonil-68-latka-na-motorowerze-zobaczcie-film/ […]