Mieszkańcy postawili na place zabaw i nowe chodniki

0
865

 

Zakończyło się głosowanie na projekty osiedlowe, które zostaną zrealizowane w 2023 roku ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość. W sumie do rozdysponowania jest więc 2,55 mln zł.

W pierwszej połowie roku, mieszkańcy zgłosili 42 projekty, z czego 7 propozycji to projekty ogólnomiejskie. 35 propozycji projektów osiedlowych zostało poddanych pod głosowanie mieszkańców, najpierw internetowe, a następnie podczas wrześniowych zebrań mieszkańców.

Po podsumowaniu głosów oddanych w głosowaniach na zebraniach oraz głosowaniu internetowym, do realizacji w 2023 roku wybrano już projekty osiedlowe na 15 osiedlach. Na Osiedlu Rataja zebranie mieszkańców odbyło się w piątek 23 września. Mieszkańcy wybierali spośród 3 propozycji:”Budowa drogi, ulicy Stanisława Herbsta”, „Przebudowa ulicy Wincentego Witosa (od ul. Żabiej do ul. Osiedlowej/ Pszenicznej)”, „Budowa drogi – utwardzenie drogi i wykonanie oświetlenia ul. Rydla”. Wynik głosowania będzie znany po podliczeniu głosów mieszkańców z zebrania oraz głosów oddanych internetowo.

Podobnie sytuacja ma się z wyborem projektu ogólnomiejskiego. Mieszkańcy wszystkich 16 osiedli głosowali na 7 propozycji. Po podliczeniu głosów ze wszystkich zebrań oraz głosowania internetowego, wiadomo będzie, który projekt doczeka się realizacji: „Modernizacja ulicy Czesława Miłosza”, „Zielona strefa relaksu i aktywności ruchowej”, „Zamoyska Strefa Aktywności – budowa i modernizacja kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ZSP nr 3 (Elektryk) w Zamościu”, „Bezpieczny i modny asfaltowy tor rowerowy dla każdego Pumptrack & Park. Miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji”, „CZAS NA RELAKS – utworzenie nowoczesnej strefy sportu, zabawy i relaksu nad Zalewem miejskim w Zamościu”, „Przebudowa drogi na osiedlu Zamoyskiego”, czy „Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią typu ORLIK, budowa kompleksu szatni kontenerowych”

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2023r. dla każdego z szesnastu osiedli przeznaczono po 100 000 zł – razem 1,6 mln zł. Na realizację projektu ogólnomiejskiego zaplanowano zaś 950 tys. zł.

 1. Planty/ „Plac zabaw RADOŚĆ DZIECKA”
 2. Orzeszkowej – Reymonta/ „Remont ciągu pieszo – rowerowego na terenach rekreacyjnych, od ulicy Okrzei do ulicy Sadowej (Etap II)”
 3. Kilińskiego/ „Wykonanie monitoringu oraz klombu na osiedlu Kilińskiego, w rejonie ulicy Kamiennej”
 4. Zamoyskiego/ „Plac zabaw moich marzeń”
 5. Karolówka/ „Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Śląskiej, kolejny etap”
 6. Powiatowa/ „Kontynuacja remontu drogi na osiedlu Szwedzka w rejonie budynków ul. Topolowa 4, 6, ul. Szwedzka 31, 33”
 7. Promyk/ „Remont chodnika wzdłuż ulicy Gabriela Narutowicza”
 8. Nowe Miasto/ „Kontynuacja remontu ulicy Poprzecznej w Zamościu”
 9. Słoneczny Stok „Miejsca postojowe na osiedlu Słoneczny Stok”
 10. Partyzantów/ ” Kontynuacja przebudowy ulicy Konopnickiej”
 11. Stare Miasto/ „Remont nawierzchni dróg osiedlowych – ulica Sadowisko”
 12. Janowice/ „Bezpieczne ogrodzenie placu zabaw na ulicy Włościańskiej”
 13. Świętego Piątka/ ,,Położenie nowej nawierzchni chodnika na odcinku ulicy Św. Piątka”
 14. Majdan/ „Przebudowa nieutwardzonej bocznej ulicy Majdan – I Etap”
 15. Zamczysko/ „Remont nawierzchni ulicy Macieja Topornickiego i Piaskowej w Zamościu, etap II”
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments