Jak podziękować świadkom na weselu?

1
145

Ślub zawsze kojarzy się z wręczaniem prezentów nowożeńcom, jednak Para Młoda też ma kilka osób na swojej liście, które wypada obdarować. Są to na pewno rodzice z obu stron, ale też i świadkowie, którzy mają bardzo ważne role do odegrania w dniu wesela i podczas ceremonii. Jaki podarunek wręczyć, tak aby był on wyjątkowy i dobrze wyraził Twoją wdzięczność?

Czym zajmują się świadkowie na weselu?

Na świadka i świadkową zawsze wybierane są osoby, które przyszła Para Młoda darzy ogromnym zaufaniem. Nic w tym dziwnego. Ich pomoc w przygotowaniach do wesela oraz podczas ceremonii jest wręcz nieoceniona, a więc tej funkcji nie może pełnić byle kto. Nowożeńcy na swoim ślubie cały czas są zajęci różnymi sprawami, a więc to na barkach świadka i świadkowej spoczywa odpowiedzialność za to, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a uroczystość przebiegła bez najmniejszych zakłóceń. Oczywiście najważniejszą rolą świadków na ślubie jest podpisanie aktu małżeństwa Pary Młodej, bo bez tego związek nie zostanie uznany za ważny.

Świadek i świadkowa zaczynają swoją pracę tak naprawdę już z samego rana w dniu wesela, ponieważ są obecni podczas przygotowań nowożeńców do uroczystości. Świadkowa pomaga przyszłej żonie we włożeniu sukni ślubnej a świadek sprawdza, czy muszka lub krawat Pana Młodego na pewno są równo. Natomiast podczas wesela świadkowie dbają o to, żeby każdy się dobrze bawił, a na stołach nic nie brakowało.

 

Jak podziękować świadkom na weselu?  

Prezent dla świadków wręcza się w ramach podziękowań za pomoc oraz trud włożony w przygotowania do ceremonii. Dlatego też upominek powinien być czymś więcej niż tylko wdzięcznością wyrażoną słowami. Tym bardziej, że oferta tego typu podarunków jest bardzo szeroka i zdecydowanie jest w czym wybierać. Najlepiej jest kupić prezent elegancki kojarzący się ze ślubem lub też przedmiot praktyczny, który przyda się na co dzień. Warto jest sięgnąć po upominki personalizowane, które powstają z myślą o konkretnych osobach i robią jeszcze większe wrażenie na obdarowanych.  Są to podarunki z grawerem i nadrukiem, na których znajduje się dedykacja, imiona oraz data wydarzenia. Te elementy sprawiają, że prezent jest jedyny w swoim rodzaju oraz stanowi pamiątkę dla świadka i świadkowej na długie lata.

 

Co wręczyć w podzięce za świadkowanie?

Bardzo często na prezent z wielu okazji wybiera się alkohol lub akcesoria z nim związane. Tak jest też w przypadku prezentu dla świadków, które wręcza się w wybranym momencie podczas wesela. Podarować można na przykład butelkę wina zapakowaną w piękną drewnianą skrzynkę z grawerem. Dużą popularnością cieszą się także karafki na whisky, które wręcza się zwłaszcza świadkom, natomiast dla świadkowej można wybrać pasującą karafkę na nalewkę. Często wybieranym podarunkiem są także kieliszki do wina z grawerem, które mogą być dodatkowo ozdobione grafikami związanymi ze ślubem i weselem.

Jeżeli Para Młoda nie chce się decydować na wręczenie upominku związanego z alkoholem, nowożeńcy mogą podarować na przykład komplet niezobowiązujących kubków z nadrukiem, albo też gustowną i użyteczną herbaciarkę z grawerem, która stanie na stole w salonie lub w kuchni. Bardzo ciekawą propozycją na podziękowania za świadkowanie jest kupno drobnego upominku i zapakowanie go w drewniane pudełko z grawerem w postaci imion i dedykacji. Jest to na pewno wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sposób na zapakowanie podarunku i na pewno zrobi on duże wrażenie na obdarowanych.

 

 

Poprzedni artykułPrzed nami sierpniowa sesja rady miasta. O czym będą debatować radni?
Następny artykułZamość: śmiertelne postrzelenie 64-letniego mężczyzny
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dsgsdg

sdgdsgdsg