Audi pędziło po ul. Legionów

0
1714
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h niesie ze sobą poważne konsekwencje. Można, bowiem poza wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące stracić również uprawnienia do kierowania pojazdami. Przekonał się o tym zatrzymany do kontroli drogowej 27-latek, który w Zamościu na ul. Legionów przekroczył dopuszczalną prędkość o 114 km/h.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drogach naszego powiatu, szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości.

W ostatnim czasie uwagę mundurowych zwrócił kierujący audi. W miniony weekend w Zamościu na ulicy Legionów, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h, jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Wykonany przez policjantów pomiar wskazał, że siedzący za kierownicą audi mężczyzna jechał z prędkością 164 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego kierowca osobówki – 27-latek z powiatu chełmskiego, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracił również uprawnienia do kierowania pojazdami.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło uczula, aby pamiętać, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, pędzący z nadmierną prędkością kierujący może nie mieć czasu na bezpieczną reakcję.

 

Poprzedni artykułCzołówka forda i audi w Izbicy
Następny artykułOddała 64 tysiące “pracownikom banku”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments