Przeszczep włosów fue – dlaczego technika ta jest tak ceniona?

0
181

Sky Clinic to jedno z niewielu profesjonalnych miejsc, w którym to można bezpiecznie i spektakularnie odmienić swój dotychczasowy wygląd. To sprawdzona i doświadczona klinika, która świadczy najwyższej jakości usługi. Specjaliści w niej zatrudnieni zajmują się wykonywaniem wielu zabiegów medycyny estetycznej na twarz, ciało, ale także zyskującym na popularności przeszczepu włosów metodą fue. Oferta klinik działających w Warszawie i Wrocławiu obejmuje np.: zabiegi na cellulit, zabiegi na zmarszczki, czy też zabiegi kosmetyczne.

Co ważne, Sky Clinic proponuje swoim pacjentom wykonanie przeszczepu włosów innowacyjnym robotem ARTAS. Klinika ta zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych europejskich krajach. Główną zaletą SkyClinic jest dobrze wykwalifikowany personel, ogromna wiedza i doświadczenie, jak i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Skorzystanie z usług tego miejsca jest gwarancją wykonania bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czy też przeszczepu włosów, jak i uzyskania pożądanych efektów.

Na czym polega przeszczep włosów metodą fue i dlaczego jest tak chętnie wybierany?

Metoda fue (Follicular Unit Extraction) jest to innowacyjny zabieg, który polega na precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych przez lekarza w sposób ręczny czy też przy zastosowaniu nowoczesnego robota ARTAS i wszczepieniu ich w obszar biorczy. To innowacyjna technika, która okazała się o wiele lepsza od starszej metody fut. W przypadku przeszczepu włosów tą metodą nie ma ryzyka powstania dużych blizn, jak to miało miejsce w metodzie fut.

Pacjent może więc bez problemu strzyc swoje włosy nawet na bardzo krótko.
Podczas tej technik dochodzi do wszczepienia przeszczepów wraz ze wszystkimi niezbędnymi strukturami włosa, a więc także z komórkami macierzystymi, dzięki którym kosmyki rosną. Taka transplantacja nie wiąże się z ryzykiem odrzucenia mieszków przez organizm, a cały proces jest skuteczny i bezpieczny.

W klinice zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, a więc nie wiąże się on z dyskomfortem. Przeszczep tą metodą należy do zabiegów małoinwazyjnych, a więc pacjent może po nim od razu wrócić do domu. Transplantacja włosów metodą fue polecana jest mężczyznom, jak i kobietom, również tym, którzy już kiedyś przeszli tego typu zabiegi na włosach.

Warto wiedzieć, że włosy da się przeszczepiać nie tylko na skórę głowy, ale też w inne obszary ciała (np. uzupełnienie zarostu). Przeszczepy włosów tą techniką nie wiążą się z długotrwałym okresem rekonwalescencji, co jest niewątpliwą zaletą. Całą operację można wykonać już podczas jednego zabiegu. Jeśli chodzi o koszt przeszczepu włosów, to zależy on przede wszystkim od ilości pobranych grafów.

Kiedy można wykonać przeszczep włosów metodą fue?

Wypadanie włosów może występować z różnych przyczyn. Metoda fue radzi sobie z różnymi typami łysienia, jednak nie w każdym przypadku da pożądane efekty. Ta technika transplantacji włosów zalecana jest w przypadku:

 • łysienia androgenowego u kobiet,
 • łysienia androgenowego u mężczyzn,
 • blizn pooperacyjnych,
 • łysienia pourazowego,
 • łysienia po leczeniu oparzeń skóry głowy,
 • odtworzenia zarostu na brodzie,
 • ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody.

Sposób przygotowania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów

Najpierw pacjent udaje się na konsultację lekarską i musi też wykonać morfologię krwi. Specjalista może również przeprowadzić badanie trychologiczne które okazuje się pomocne do oceny stanu włosów. Pacjent na co najmniej 3 tygodnie przed planowanym przeszczepem włosów nie powinien palić papierosów. W dniu transplantacji włosów musi też dokładnie wymyć głowę.

Co ważne, nie należy na nią nakładać żadnych żeli, lakierów, odżywek, czy pozostałych kosmetyków. Na kilka dni przed procedurą nie należy zażywać leków rozrzedzających krew jak na przykład aspiryna. W dniu poprzedzającym zabieg, jak i w dniu zabiegu nie należy pić alkoholu, mocnej kawy i herbaty.

Skąd pobierane są włosy do przeszczepu?

Do zabiegu transplantacji włosów pobiera się pojedyncze mieszki włosowe z okolicy potylicznej, a więc z tyłu głowy, jak i skroniowej, czyli nad uszami. Te miejsca są najlepsze, gdyż w tych rejonach mieszki włosowe nie mają receptorów dla androgenów. Mówiąc prościej, włosy w tych obszarach występują nawet u osób cierpiących na zaawansowane łysienia. Jeżeli nie można uzyskać odpowiedniej ilości mieszków do transplantacji włosów, wówczas pobiera się je z klatki piersiowej, kończyn dolnych albo okolicy łonowej. Pobrać można maksymalnie 3000 mieszków.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, poprzez zastosowanie roztworu znieczulającego. Dzięki temu, działania uboczne całej procedury zostały ograniczone do minimum. Pacjent otrzymuje środek znieczulający w pozycji siedzącej, a po upływie 30 minut specjalista przystępuje do pobrania pojedynczych mieszków włosowych. Po ukończeniu tego etapu nakłada on na głowę pacjenta opatrunek. W następnym etapie lekarz znieczula miejsce do transplantacji włosów. Następnie wykonuje otworki w skórze głowy, w których znajdą się przeszczepione włosy.

W przeszczepie włosów wykorzystywany jest często robot ARTAS. Jego działanie polega na algorytmie sztucznej inteligencji. Pozwana na wykonanie transplantacji z wyjątkową dokładnością oraz szybkością. Urządzenie to pobiera najlepiej jakości zespoły mieszków włosowych, przygotowuje miejsca biorcze i wszczepia włosy.

Zabieg transplantacji włosów robotem ARTAS jest według większości pacjentów, jak i specjalistów z tej dziedziny najlepszym rozwiązaniem. Czas trwania zabiegu zależy od ilości przeszczepianych mieszków. Co ważne, metoda fue odbywa się bez użycia skalpela, a efekt przeszczepu włosów jest naturalny.

Przeszczep włosów – zalecenia pozabiegowe

Niezwykle ważne jest to, aby pacjent stosował się do zaleceń lekarza. Po tej procedurze może on wrócić do domu oraz swoich codziennych czynności. Musi jednak pamiętać o tym, że przeszczepione włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W pierwszym tygodniu trzeba na nie szczególnie uważać. Nie wolno pocierać kosmyków ręcznikiem czy też stosować nakrycia głowy. Powinno się też zrezygnować ze znacznego wysiłku fizycznego.

Trzeba też unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Należy też mieć na uwadze, iż po transplantacji może wystąpić niewielkie zasinienie, obrzęd, a następnie mogą pojawić się strupki. Pod żadnym pozorem nie należy ich drapać. Jeżeli jest to konieczne, można stosować maści przeciwbólowe. Cały proces gojenia po przeszczepie włosów zajmuje do dwóch tygodni. Ważne jest też właściwe nawilżenie skóry głowy, zwłaszcza jeśli zacznie ona swędzieć.

Przeszczep włosów metodą fue – jakich efektów można się spodziewać?

Przeszczep włosów z wykorzystaniem tej techniki jest wysoce skuteczny. Trzeba jednak pamiętać, że uzyskane efekty transplantacji włosów zależą od pewnych czynników. Ważna jest między innymi ilość posiadanych przez pacjenta włosów. Fue polega w końcu na przeszczepieniu własnych mieszków włosowych. W przypadku, kiedy pacjent nie będzie miał zbyt gęstych kosmyków, w miejscach ich występowania, wówczas uzyskany efekt może nie okazać się zadowalający.

Dobrą wiadomością dla pacjentów jest to, że przeszczep włosów da się wykonać w większości przypadków. Przeszczepione włosy są więc w stanie zakamuflować łysiejące miejsca tudzież wyeliminować zakola.

Co ma wpływ na efekty zabiegu przeszczepu włosów FUE?

Nie tylko gęstość własnego owłosienia pacjenta na wpływ na uzyskane efekty. Nie bez znaczenia są też pewne inne czynniki jak między innymi jego wiek. Człowiek w inny sposób łysieje na danych etapach swojego życia. Cały proces normuje się dopiero po ok. 50 roku życia. Nie bez znaczenia są też przyczyny takiego stanu, jak i odmiana łysienia. Niekiedy okazuje się niezbędne powtórzenie zabiegu transplantacji włosów. Efekt zależy też od koloru, grubości i typu włosów. Transplantacja włosów daje więc różne rezultaty, jednak przeważnie są one w pełni satysfakcjonujące.

Przeszczep włosów fue – czy można go wykonać u każdego pacjenta?

Przeszczep włosów w pewnych przypadkach nie może zostać wykonany. Do przeciwwskazań zalicza się:

 • zaawansowaną cukrzycę,
 • nieuregulowane ciśnienie,
 • choroby zakaźne owłosionej skóry głowy,
 • łysienie plackowate.

Czym charakteryzuje się przeszczep włosów z użyciem robota ARTAS?

Przeszczep włosów z wykorzystaniem urządzenia ARTAS jest najnowocześniejszą techniką transplantacji włosów na całym świecie. ARTAS gwarantuje jak najwyższy poziom precyzji, dzięki zastosowaniu technologii obrazowania cyfrowego. W ciągu godziny jest on w stanie pobrać nawet 1000 doskonale wyselekcjonowanych mieszków włosowych. Sprzęt ten dba o kąt i głębokość wkłucia. Daje najlepsze efekty spośród tego rodzaju zabiegów, a przy tym jest małoinwazyjny.

Przeszczep włosów metodą FUE- najważniejsze zalety

 • innowacyjna metoda przeszczepu włosów gwarantująca naturalny efekt,
 • redukcja łysienia oraz odzyskanie gęstych i zdrowych włosów,
 • szybka regeneracja skóry już po kilku dniach po transplantacji,
 • przeniesienie tkanek wraz z komórkami macierzystymi włosa, które są odpowiedzialne za jego wzrost w obszarze tego samego organizmu,
 • brak ryzyka odrzucenia przeszczepu włosów,
 • powstanie mikro blizn, które są niewidoczne gołym okiem,
 • brak długotrwałego okresu rekonwalescencji i możliwość powrotu do swoich codziennych czynności,
 • brak dyskomfortu w trakcie zabiegu, ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Transplantacja włosów metodą fue jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z różnymi rodzajami łysienia. Jest też zalecana w przypadku utraty włosów na wskutek choroby lub poparzeń.

Poprzedni artykułAmbasador Niemiec w Kijowie zaprasza na koncert na Rynku Wielkim
Następny artykuł10 nieprawidłowości w kontrolowanym passacie. Czy mandat przewyższył wartość auta?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments