Ramię w ramię – wyścig przyjaźni polsko-ukraińskiej

0
330
fot. Starostwo Powiatowe/FB

9 sierpnia rozpoczęła się 66. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Tegoroczny peleton liczy 110 zawodników z 16 ekip kolarskich. Trasa pierwszego etapu przebiegała po malowniczych terenach Powiatu Zamojskiego: Zamość/Sitaniec – Nielisz – Deszkowice Pierwsze – Radecznicę – Hutę Borowińską – Otrocz – Krzemień – Frampol – Biłgoraj – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Powiatu Zamojskiego.

W uroczystości otwarcia wyścigu wzięli udział: Generalny Konsul Ukrainy w Lublinie Artem Valah, Poseł na Sejm RP Mieczysław Kazimierz Baszko, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie Józef Poterucha.

Na mecie w Szczebrzeszynie, po przejechaniu 148 kilometrów, jako pierwszy pojawił się Piotr Maślak z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Jako drugi finiszował Przemysław Kotulski z Cyclo Havirow, a trzecie miejsce zajął Karol Wawrzyniak z Pogoni Mostostal Puławy. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Tarnovia.

Dzisiaj (10 sierpnia) zaplanowano dwa etapy. O godzinie 10.00 spod szkoły w Żdanowie rozpocznie się jazda indywidualna na czas długości 19 km. Kolarze dojadą do Szewna Górnej. W godzinach 9.30 – 12.30 czasowo zostanie wyłączona z ruchu ta właśnie trasa (droga wojewódzka nr 849).

O godzinie 15.00 kolarze spod szkoły w Kalinowicach wystartują na trasę etapu długości 117,5 km, który zakończy się w Zamościu na ulicy Wyszyńskiego przy Hotelu Jubilat.

 

Poprzedni artykułPożary ściernisk zbierają żniwo
Następny artykułKolarze jadą – utrudnienia i zamknięte drogi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments