Kolarze jadą – utrudnienia i zamknięte drogi

0
930
fot. Starostwo Powiatowe/FB

We wtorek 9 sierpnia rozpoczął się 66. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.

Dzisiaj (10 sierpnia) zaplanowano dwa etapy. O godzinie 10.00 spod szkoły w Żdanowie rozpocznie się jazda indywidualna na czas długości 19 km. Kolarze dojadą do Szewni Górnej. W godzinach 9:30 – 12:30 trasa Żdanow – Szewnia Górna będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

O godzinie 15.00 kolarze spod szkoły w Kalinowicach wystartują na trasę etapu długości 117,5 km, który zakończy się w Zamościu na ulicy Wyszyńskiego przy Hotelu Jubilat.
Peleton przejedzie przez miejscowości: Pniówek, Białopola, Suchowola, Majdan Wielki, Krasnobród, Zielone.
Około godziny 15.40 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego a następnie biłgorajskiego. Około godziny 16.50 wyścig ponownie wjedzie na teren naszego powiatu i będzie przejeżdżał przez miejscowości: Wólka Husińska, Krasnobród, Jacnia, Adamów, Szewnia Górna, Lipsko, Żdanów, Zamość ulice: Lipska, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego z metą przy Hotelu „Jubilat” około godziny 18:00. W czasie przejazdu peletonu ruch na drodze będzie wstrzymywany. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 19:00.

11 sierpnia 2022 roku organizator przewidział dla zawodników jazdę grupową. Kolarze wystartują z miejscowości Łapiguz o godzinie 10:00. Przejadą przez miejscowości: Udrycze, Dębowiec, Skierbieszów, Kolonia Skierbieszów, Drewniki. Następnie wyjadą z naszego powiatu, aby około godziny 13.30 ponownie wjechać na teren powiatu zamojskiego i przejechać przez miejscowości: Horyszów, Miączyn, Jarosławiec. Kolarze wjadą do Zamościa od ulicy Hrubieszowskiej i zakończą wyścig na ulicy Wyszyńskiego. Na trasie przejazdu peletonu wystąpią utrudnienia w ruchu, natomiast w godzinach 14:00 – 15:00 ulica Wyszyńskiego w okolicach hotelu „Jubilat” będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

W ostatnim dniu wyścigu 12 sierpnia 2022 roku kolarze rozpoczną zmagania ze startu honorowego o godzinie 10:00 w miejscowości Żdanów. Kilka minut później w Lipsku peleton ruszy ze startu wspólnego i będzie jechał przez miejscowości: Białowola, Ruszów, Łabunie (Droga Krajowa numer 17), Wólka Łabuńska i około godziny 10:30 kolarze wjadą na teren powiatu tomaszowskiego, aby około godziny 11.40 ponownie wrócić na teren naszego powiatu. Następnie przez miejscowości: Kotlice, Horyszów, Miączyn, Ministrówka, Horyszów Polski, Sitno, Łapiguz, wjadą do Zamościa i ulicami: Powiatowa, Legionów przejadą na ulicę Prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdzie około godziny 12:45 zakończy się wyścig (meta na wysokości hotelu „Jubilat”). Na trasie przejazdu peletonu ruch pojazdów będzie wstrzymywany. Natomiast od godziny 12:00 do 13:30 ulica Wyszyńskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Policja apeluje do kierowcówo cierpliwość, wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na polecenia wydawane przez policjantów i inne służby zabezpieczające wyścig.

Poprzedni artykułRamię w ramię – wyścig przyjaźni polsko-ukraińskiej
Następny artykułSpełnia się marzenie kawalerzystów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments