Zamojscy seniorzy otrzymali „opaski bezpieczeństwa”

0
276
Fot. UM Zamość

Miasto Zamość realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W ramach Modułu II Programu w dniu 15 lipca br. w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej  ul. Łukasińskiego 2E odbyło się uroczyste przekazanie „opasek bezpieczeństwa” dla stu dwudziestu seniorów Miasta Zamość w wieku 65 lat i więcej.

Seniorzy podzieleni na trzy grupy szkoleniowe uczestniczyli w szkoleniu stacjonarnym dot. usługi teleopieki oraz korzystania z „opaski bezpieczeństwa”. Szkolenie prowadził przedstawiciel firmy Sidly z Warszawy, która została wybrana w trybie zapytania ofertowego z zachowaniem zasad konkurencyjności.

Opaski, z których korzystają seniorzy są wyposażone w czujniki mierzące podstawowe funkcje życiowe, jak np. saturację i tętno oraz  przycisk SOS. Wciśnięcie przycisku SOS spowoduje połączenie z ratownikiem medycznym Telecentrum, który zdecyduje o wezwaniu medycznych służ ratunkowych.

Koordynatorem programu jest Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. Program będzie realizowany do  dnia 31 grudnia 2022 r. i udział dla seniorów jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie mogą zgłaszać się do Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu ul. Lwowska 57 w celu uzyskania szczegółowych informacji lub dzwoniąc pod numer tel. 451 177 974.

źródło: Urząd Miasta Zamość

Poprzedni artykułRajd Rowerowy “Tour de Lubelskie” [FOTORELACJA]
Następny artykułCiągnik rolniczy przewrócił się przygniatając pasażerkę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments