Rajd Rowerowy “Tour de Lubelskie” [FOTORELACJA]

0
344
Fot. KS Agros Zamość

Za nami Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie”. Zamojska edycja Rajdu odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko oraz Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego. Rajd promujący Tour de Pologne, został zorganizowany przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Rajd Rowerowy „Tour de Lubelskie” odbył się w dniu 16.07.2022r. Miłośnicy dwóch kółek zebrali się o godzinie 10:30, przed Biblioteką Publiczną w Mokrem, aby wspólnie o godz. 11:00 wyruszyć w podróż pięknymi drogami Powiatu Zamojskiego. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe, w których były min. pamiątkowe koszulki oraz woda. Pogoda na starcie nas nie zawiodła, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu. Trasa wynosiła ok. 24 km i prowadziła przez: Mokre (plac siedziby OSP) – Hubale – Wychody – Wólkę Wieprzecką – Hubale – Mokre (plac siedziby OSP). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki „Tour de Lubelskie”. 

Na linii startu udanej zabawy życzył Pan Mariusz Tłuczek Kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu. Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko osobiście witał uczestników Rajdu na mecie. O wyżywienie dla rowerzystów zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrem. Po krótkim odpoczynku rozpoczął się piknik, w czasie którego przeprowadzone zostały liczne gry i zabawy przygotowane przez pracowników Gminy Zamość. Prezes KS „Agros” Zamość Pan Konrad Firek, tak jak i w roku ubiegłym przygotował test wiedzy o Wyścigu Rowerowym „Tour de Pologne”.

Wyścig kolarski Tour de Pologne będzie gościł w Powiecie Zamojskim 31 lipca. „Tour de Lubelskie” jest przedsmakiem 79. „Tour de Pologne”, które już po raz drugi zawita na Lubelszczyźnie.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przed nami IV Biblioteczne Spotkania z Historią
Następny artykułZamojscy seniorzy otrzymali „opaski bezpieczeństwa”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments