ZAMOŚĆ: Policjanci świętowali. Awansowano blisko 150 mundurowych.

1
609
Fot. KMP w Zamościu

Zamojscy policjanci uroczyście obchodzili 103 rocznicę powołania Policji Państwowej. Tegoroczne Święto Policji odbyło się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Podczas uroczystego apelu z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego funkcjonariusze odebrali akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w naszej jednostce awansowanych zostało 147 policjantów. W czasie uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których podziękowali zamojskim policjantom za codzienne dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Policjanci i pracownicy zamojskiej komendy Policji uroczyście uczcili 103 rocznicę powołania Policji Państwowej. Zorganizowany z tej okazji uroczysty apel odbył się w piątek 15 lipca przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na placu przed pomnikiem wielkiego Polaka zebrali się policjanci i pracownicy zamojskiej jednostki, zaproszeni goście oraz rodziny i bliscy awansowanych funkcjonariuszy.

W wydarzeniu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Swoją obecnością zaszczycili nas również senator Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jerzy Chróścikowski, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Pani Anna Maria Antos, Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Pan Krzysztof Rusztyn oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu zamojskiego. Obecni byli także dowódcy i komendanci stacjonujących w Zamościu jednostek wojskowych oraz innych służb mundurowych, przedstawiciele instytucji, które stale współpracują z zamojską Policją, przedstawiciele policyjnych i pracowniczych związków zawodowych, policyjni emeryci, a także kapelan zamojskiej Policji ks. Sylwester Zwolak.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie nadinspektorowi Arturowi Bieleckiemu przez dowódcę uroczystości aspiranta sztabowego Marcina Dudę. Po tym Pan Komendant przywitał się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, dokonał przeglądu pododdziałów, przywitał się również z policjantami oraz zaproszonymi gośćmi. Następnie podniesiona została flaga państwowa i odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

W dalszej części uroczystości Komendant Miejski Policji w Zamościu inspektor Wiesław Pawluk przywitał gości oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym pogratulował wszystkim nominowanym policjantom i życzył dalszych sukcesów. Funkcjonariuszom i pracownikom zamojskiej Policji podziękował za trud, wysiłek i zaangażowanie w rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych. Komendant Miejski Policji w Zamościu podziękował również rodzinom policjantów, parlamentarzystom, samorządowcom oraz służbom, instytucjom i strażom, które na co dzień wspierają zamojskich policjantów.

Następnie nadkomisarz Mariusz Zub Naczelnik Wydziału Wspomagającego zamojskiej jednostki Policji odczytał rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe. Po tym Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki wręczył awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w naszej jednostce awanse otrzymało 147 policjantów.

Listę awansowanych otworzył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu podinspektor Tomasz Halinowski, który rozkazem Komendanta Głównego Policji mianowany został na stopień młodszego inspektora. W tym roku awans na stopień nadkomisarza Policji otrzymał także pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu komisarz Marcin Muzyka. W korpusie oficerów starszych Policji na stopień podinspektora awanse otrzymali także nadkomisarz Bartłomiej Heider oraz nadkomisarz Artur Maciocha.

Po wręczeniu aktów mianowania przemówienie wygłosił Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Pan Komendant nawiązując do trudnej policyjnej służby i wielu zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy naszej formacji podkreślił, że policyjna służba polega na udzielaniu pomocy wszystkim potrzebującym, a największą nagrodą dla nas jest uśmiech dziecka, uśmiech osoby potrzebującej. Podziękował policyjnym rodzinom za wyrozumiałość i codzienne wsparcie oraz władzom samorządowym za okazywaną pomoc. Pan Komendant wskazał, że 96 procent mieszkańców Polski wokół własnego domu czuje się bezpiecznie, a województwo lubelskie jest jednym z najbezpieczniejszych województw w Polsce. Świadczy to o tym, jak dobrze funkcjonariusze wykonują swoje zadania. Nadinspektor Artur Bielecki doceniając codzienną służbę i pracę zamojskich policjantów i pracowników naszej jednostki podkreślił, że jest dumny, że nadzoruje taki garnizon z takimi ludźmi.

Również goście w swoich okolicznościowych przemówieniach podziękowali zamojskim policjantom za wzajemną współpracę, podkreślając jednocześnie płynące z tego korzyści dla powiatu zamojskiego. Awansowanym funkcjonariuszom gratulowali wyróżnień i dziękowali za to, że są i skutecznie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułVÍNCULOS 2022 Polska/ Ukraina – koncert w Centrum “Synagoga” FODŻ
Następny artykułKonferencja podsumowująca pilotaż programu wdrażającego ideę sprawiedliwości naprawczej z udziałem Wiceministra Marcina Romanowskiego
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dziwne to

o co chodzi z zostawianiem kwiatow w doniczkach na wycieraczkach w blokach? to jakas nowa metoda włamywaczy sprawdzic czy ktos nie wyjechał na wakacje?