VÍNCULOS 2022 Polska/ Ukraina – koncert w Centrum “Synagoga” FODŻ

0
226

Już w najbliższą środę, 20 lipca 2022 o godz. 19:00 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – koncert hiszpańskiej orkiestry kameralnej Orquesta de Cámara de Siero, OCAS. Jest to część trasy koncertowej VÍNCULOS 2022 Polska/ Ukraina.

W programie koncertu znajdą się utwory hiszpańskie, ukraińskie i iberoamerykańskie wykonane przez orkiestrę kameralną pod dyrekcją Maestro Manuela Paz. Zaśpiewa dla Państwa Paula Lueje (sopran), na gitarze zagra Iván Fernández.

Stowarzyszenie Kulturalne OCAS powstało w lutym 2002 roku. Przez lata angażowało się w działania kulturalne i akcje charytatywne w wielu krajach. Współpracuje przy tym z wieloma organizacjami, np. Sandra Foundation Ibarra, Lekarze Świata, Czerwony Krzyż czy Medicus Mundi.

Projekt VÍNCULOS jest realizowany od 2005 roku i gościł w 14 krajach, od Hiszpanii przez Boliwię, Brazylię, Honduras, Gwatemalę, Maroko, Nikaraguę, Ekwador, Grecję, Portugalię, Włochy, obozy dla uchodźców w Tindoufie, Algierii, na Dominikanie, w Indonezji. Obecna edycja projektu odbywa się w Polsce i na Ukrainie. Jest odpowiedzią na sytuację humanitarną spowodowaną toczącą się na Ukrainie wojną. Ma służyć wsparciem dla uchodźców i lokalnej społeczności w tym trudnym czasie.

Aktualna trasa koncertowa odbywa się pod patronatem Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Koncert odbędzie się w środę, 20 lipca 2022, o godz. 19:00 w Centrum „Synagoga” FODŻ przy ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program na stronie: www.zamosc.fodz.pl

plakat 5 VÍNCULOS 2022 Polska/ Ukraina - koncert w Centrum

Poprzedni artykuł„Twarze Tourette’a” w Hotelu Arte – wystawa Wojciecha Górskiego”
Następny artykułZAMOŚĆ: Policjanci świętowali. Awansowano blisko 150 mundurowych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments