Najlepsze pożyczki na raty

0
174

W życiu mogą zaistnieć sytuacje, kiedy potrzebujemy nagłej gotówki, a niewystarczające okazują się dotychczasowe dochody. Wówczas sięgamy po nasze oszczędności, ale nie w każdym przypadku i je posiadamy. Gdy już wszystkie rozwiązania “domowe” okazują się nieskuteczne, często decydujemy się szybkie pożyczki pozabankowe. W tym miejscu warto przeanalizować, w jakim zakresie potrzebujemy wsparcia kredytowego i czy mamy wiedzę o jego specyfice.

Pożyczki na raty

Pozabankowa pożyczka ratalna jest świetnym rozwiązaniem kiepskiej sytuacji finansowej w momencie, gdy zachowaliśmy płynność finansową pomimo nagłej potrzeby pieniądza. Nagłą potrzebą może być tutaj niespodziewana, droga naprawa samochodu, remont mieszkania lub domu czy operacja w prywatnej klinice. Jeżeli nie straciliśmy źródła systematycznego, miesięcznego dochodu, powinniśmy bez jakichkolwiek komplikacji otrzymać kwotę, o którą wnioskujemy. Skorzystanie z pożyczek ratalnych przeważnie wiąże się z niskim lub średnim oprocentowaniem rat, dzięki czemu będziemy w stanie łatwo i bez mocnego nadszarpnięcia budżetu domowego spłacać miesięcznie nasze zobowiązanie.

Co jest warunkiem udzielenia pożyczki?

Niskie i średniej wysokości pożyczki ratalne są z reguły niższe od typowych kredytów konsumenckich udzielanych przez instytucje bankowe. Ma to swoje zarówno plusy, jak i minusy. Minusem może być dla niektórych maksymalny górny pułap kwoty pożyczki. Do zalet z kolei zdecydowanie zaliczymy dużo łatwiejszą, szybszą procedurę weryfikacji wnioskodawcy, pozytywnej oceny zdolności kredytowej, kondycji finansowej i scoringu. Udzielenie pożyczki w tym wypadku jest prostsze i odbywa się nawet w przeciągu kilku minut. W instytucjach bankowych czas od złożenia wniosku, przez weryfikację do podpisania umowy pożyczki może sięgnąć od kilku godzin do wręcz kilku dni.

O przyznaniu pożyczki pozabankowej decyduje przede wszystkim to, ile zarabiamy i na podstawie jakiego rodzaju umowy o zatrudnienie pracujemy. Niekiedy zdarzyć się może, iż firma pożyczkowa zapobiegawczo sprawdzi nasz status w BIKu, jednak nie stanowi to zasady. Pozostałe czynniki, które są tymczasem sprawdzane przez banki, takie jak wiek, stan cywilny i inne, nie mają większego znaczenia.

Całkowity koszt pożyczki. Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Oprócz warunków udzielenia kredytu powinno nas jako wnioskodawców zainteresować, ile będzie wynosić całkowita kwota pożyczki pozabankowej. Wskaźnikiem kompletnej “ceny” pożyczki ratalnej jest RRSO, w którego skład wchodzi ewentualna prowizja za udzielenie pomocy finansowej oraz oprocentowanie wszystkich jej rat.

Poprzedni artykuł89-latka wypłaciła oszczędności i przekazała je oszustom
Następny artykułAreszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments