Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku.

0
345
GAIA

Do tymczasowego aresztu trafił 45-letni sprawca śmiertelnego wypadku do którego doszło w w miejscowości Hubinek. Kierujący ciężarówką marki Scania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem uderzając w bok jego pojazdu. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 79-letni kierujący osobówką. [CZYTAJ: Tragiczny wypadek. Nie żyje kierowca osobówki.] 45-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania został zatrzymany w środę po tym jak doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego w miejscowości Hubinek.

45-letni kierujący scanią na skrzyżowaniu dróg nie zatrzymał się przed znakiem STOP wymuszając pierwszeństwo kierującemu samochodem osobowym marki Volkswagen. W wyniku zderzenia się pojazdów śmierć na miejscu poniósł 79-letni kierujący volkswagenem.

Sprawcy wypadku kierującemu ciężarówką policjanci zatrzymali prawo jazdy. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Postanowieniem sądu 45-latek trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments