Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku.

0
371

Do tymczasowego aresztu trafił 45-letni sprawca śmiertelnego wypadku do którego doszło w w miejscowości Hubinek. Kierujący ciężarówką marki Scania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem uderzając w bok jego pojazdu. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 79-letni kierujący osobówką. [CZYTAJ: Tragiczny wypadek. Nie żyje kierowca osobówki.] 45-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania został zatrzymany w środę po tym jak doprowadził do śmiertelnego wypadku drogowego w miejscowości Hubinek.

45-letni kierujący scanią na skrzyżowaniu dróg nie zatrzymał się przed znakiem STOP wymuszając pierwszeństwo kierującemu samochodem osobowym marki Volkswagen. W wyniku zderzenia się pojazdów śmierć na miejscu poniósł 79-letni kierujący volkswagenem.

Sprawcy wypadku kierującemu ciężarówką policjanci zatrzymali prawo jazdy. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy.

Postanowieniem sądu 45-latek trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Fot. KPP Tomaszów Lubelski

 

Poprzedni artykułNajlepsze pożyczki na raty
Następny artykułPraca w Zamościu i okolicy. Aktualne oferty.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments