Dzieci z wizytą u strażaków. Maj był miesiącem otwartych strażnic

0
238

Jak co roku, w maju strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Zamościa i Szczebrzeszyna prowadzili akcję “Dni otwartych strażnic” polegającą na udostępnieniu strażnic oraz pojazdów dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, tak by mogły zapoznać się ze specyfiką służby, zwiedzić strażnice, poznać strażacki sprzęt. 

Strażacy prowadzący spotkania, oprócz objaśniania zasad działania i zakresu stosowania posiadanego sprzętu, odnosili się także do zasad zachowania się w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Główną atrakcją był symulowany wyjazd połączony ze zjazdem strażaków po ześlizgu. Dzieci miały możliwość zajęcia miejsca w kabinie samochodu pożarniczego a także „poczucia się” strażakiem podając prąd wody z samochodu pożarniczego pod nadzorem funkcjonariuszy. 

-Liczymy, że podjęte przez nas działania profilaktyczne, przyczyniają się bezpośrednio do podniesienia świadomości najmłodszych, a przekazane informacje zaowocują
w przyszłości właściwymi postawami osób reagujących na zaistniałe zagrożenia. – mówi bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

W “Dniach otwartych strażnic” udział wzięło ponad 650 dzieci oraz ponad 50 opiekunów w ramach 17 wycieczek.

 

    

      

Poprzedni artykułJeździsz na rowerze? Zbieraj kilometry dla PSONI Koło w Zamościu.
Następny artykułMagia krajobrazu – wystawa fotografii Oliwii Cieniuch
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments