Agresorzy zażądali pieniędzy. Rowerzysta miał przy sobie jedynie 5 złotych.

0
346

Policjanci z Zamościa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 19, 20 i 31 lat podejrzanych o rozbój. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu. Zastraszając 18-letniego rowerzystę zabrali mu pieniądze oraz słuchawkę bezprzewodową. Policjanci szybko zatrzymali napastników i odzyskali skradzione przedmioty. Podejrzani o przestępstwo mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz odpowiadać będą przed sądem.

W miniony wtorek dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o dokonanym na szkodę młodego mężczyzny rozboju, do którego doszło chwilę wcześniej w Zamościu na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Łabuńki w kierunku ulicy 1 Maja. Skierowani tam policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało jadący tamtędy rowerem 18-latek został zaczepiony przez trzech mężczyzn. Agresorzy zagrodzili mu drogę i grożąc pobiciem zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony obawiając się o swoje zdrowie przekazał im pieniądze. Miał przy sobie jedynie 5 złotych, jednak napastników nie zadowoliła ta kwota i żądali więcej. Mężczyźni stawali się coraz bardziej agresywni, grozili 18-latkowi pobiciem i wrzuceniem do rzeki. Z ucha pokrzywdzonego wyjęli także wartą 70 złotych słuchawkę bezprzewodową. Chcieli zabrać mu również zegarek. Kiedy jeden z napastników próbował uderzyć 18-latka ten uchylił się od ciosu, zdołał się wyswobodzić i uciekł agresorom.

Natychmiast podjęte przez policjantów w tej sprawie czynności zakończyły się zatrzymaniem sprawców. Dwóch podejrzanych funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali na terenie pobliskiego osiedla zaraz po zgłoszeniu zdarzenia. Byli to 31-latek z Zamościa oraz 19-letni mieszkaniec gminy Zamość. Obaj byli nietrzeźwi, młodszy w organizmie miał ponad promil alkoholu, starszy – ponad 1,5 promila. Dane personalne trzeciego z napastników szybko ustalili natomiast zamojscy kryminalni. Okazał się nim 20-latek z gminy Zamość, jeszcze tego samego dnia i on został zatrzymany. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też należącą do 18-latka słuchawkę oraz pieniądze.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, zabezpieczone ślady oraz poczynione ustalenia były wystarczające do przedstawienia podejrzanym zarzutów. Usłyszeli je wczoraj przed obliczem prokuratora. Odpowiedzą za to, że działając wspólne i w porozumieniu dokonali rozboju na 18-latku. Decyzją sądu zostali objęci policyjnym dozorem.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo rozboju jest surowo karane, grozi za nie kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Zdjęcie poglądowe

Poprzedni artykułDwa wypadki jednego popołudnia
Następny artykułPotrzebne są aż 3 mln zł! Przyłącz się do akcji Kilometry Dobra. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments