Kompletnie pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka

0
532
fot. KPP Krasnystaw

Kompletnie pijana 59-latka kierując Toyotą Rav 4 potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3 letniego synka. Do zdarzenia doszło wczoraj w Krasnymstawie. Potrącona 45-letnia rowerzystka walczy o życie w szpitalu. Jej synek również  trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życie. Zatrzymana 59-latak podczas próby przebadania alkomatem stała się agresywna i wulgarna wobec policjantów. Miała 2,5 promila alkoholu w organizmie i jak się okazało wcześniej doprowadziła do kolizji z kilkoma zaparkowanymi samochodami i uciekała z miejsca.

Wczoraj po godzinie 10 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki. Na miejscu okazało się, że kierująca Toyota Rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3 letnim chłopcem. Obrażenia potrąconych osób są bardzo poważne. 45 latka walczy o życie w szpitalu. Jej 3 letni synek także posiada obrażenia zagrażające życiu.

Na miejscu szybko okazało się, że kierująca Toyotą 59 latka jest kompletnie pijana. Podczas próby przebadania stała się agresywna i wulgarna wobec policjanta. Od kobiety pobrana została krew do badań.

Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 59-latka kierując Toyotą chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca na ul. Kościuszki  w Krasnymstawie doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. W tym przypadku również nie zatrzymała się i uciekała z miejsca. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca Toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów gdzie zderzyła się kierującą Renault, która zatrzymała auto widząc wypadek.

Badanie wykazało, że 59-letnia sprawczyni wypadku i kilku kolizji miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu przebywa w policyjnym areszcie. Kobieta odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, za znieważanie policjanta oraz kolizje drogowe. Będziemy wnioskować o tymczasowy areszt. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

KWP w Lublinie

Komisarz Andrzej Fijołek

68 202264 Kompletnie pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka 68 202263 Kompletnie pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka 68 202262 Kompletnie pijana 59-latka potrąciła rowerzystkę przewożącą w foteliku 3-letniego synka

Poprzedni artykułLaser Factory to beztroska zabawa przez cały dzień i całą noc!
Następny artykułPowerland – rodzinna strefa zabawy! Kto już był?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments