Wynajem dźwigu dla firmy – kiedy warto skorzystać?

0
112

Ostatnie miesiące nie są najłatwiejsze dla polskiej gospodarki – odczuwają to nie tylko konsumenci, ale również przedsiębiorcy, którzy starają się dostosować do zmiennych warunków i ostrożniej niż kiedykolwiek dysponować firmowym budżetem.

To dobry czas, by zakup kosztownych maszyn odłożyć na później – zwłaszcza, gdy miałby być finansowany przy pomocy kredytu. Przedsiębiorca budowlany, który stawia na nieprzerwany rozwój, nie musi porzucać swojej strategii biznesowej. Może postawić na wypożyczenie sprzętu od profesjonalistów. Jakie korzyści niesie za sobą wynajem dźwigu lub innej maszyny budowlanej?

Dlaczego firma powinna postawić na wynajem dźwigu?

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorca budowlany powinien rozważyć wypożyczenie sprzętu w miejsce jego zakupu. Dotyczy to zarówno początkujących, jak i doświadczonych firm – dla każdej z nich korzyści, jakie daje wynajem podnośnika, są nieco inne. W przypadku firm stawiających swoje pierwsze kroki na rynku wynajem dźwigu lub innych maszyn budowlanych daje dostęp do technologii wartej setki tysięcy złotych bez zaciągania kosztownego kredytu na wiele lat. To ważne, zwłaszcza obecnie, gdy zdolność kredytowa wielu firm zmniejszyła się z uwagi na zwiększone stopy procentowe. Wynajem dźwigu to również szansa na rozwój istniejącej firmy, która chciałaby poszerzyć swoje usługi i zyskać dostęp do większych, lepiej płatnych zleceń.

Doświadczeni przedsiębiorcy z sektora budowlanego również coraz częściej rozważają wynajem podnośnika, żurawia lub sprzętu innego typu. Chodzi nie tylko o koszty kredytu, ale również samej eksploatacji sprzętu i jego serwisowania. Wypożyczenie sprzętu to mniejsza odpowiedzialność i niższe koszty uzyskania przychodu w porównaniu do zakupu. To ważne – zwłaszcza wtedy, gdy firma potrzebuje dźwigu tylko sezonowo – wynajem pozwala w takiej sytuacji ograniczyć wydatki firmy w miesiącach, gdy realizuje ona inne zlecenia.

Gdzie szukać firmy wynajmującej sprzęt budowlany?

Wynajem sprzętu budowlanego to dobrze rozwinięty sektor – firmy specjalizujące się w tej dziedzinie można znaleźć we wszystkich regionach Polski. Aby wynająć sprzęt szybko i możliwie jak najmniejszym kosztem, warto kierować się jedną prostą zasadą: najlepiej zacząć poszukiwania od mniejszych miejscowości w swoim regionie. Firmy poza największymi aglomeracjami mają z reguły bardziej przyjazny cennik. Sam sprzęt często jest w lepszym stanie – z uwagi na to, że na prowincji realizuje się mniej zleceń niż w największych ośrodkach miejskich. Gdzie zatem można znaleźć tanią wypożyczalnię sprzętu? W przypadku Wielkopolski dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań jest Gostyń. W dzisiejszych czasach najłatwiej pozyskać dane kontaktowe do firm z okolicy poprzez Internet. Wystarczy wpisać wybrane hasło, np. “wynajem dźwigu Gostyń“, by wyszukiwarka pokazała informacje o położonych w tym mieście wypożyczalniach.

Wynajem sprzętu to ogromna szansa dla przedsiębiorców budowlanych, którzy nie planują zwalniać tempa w tym i następnym roku, a jednocześnie nie chcą wiązać się wieloletnim kredytem. Dzięki temu właściciel firmy może realizować atrakcyjne zlecenia w swojej okolicy i jednocześnie mieć spokojną głowę.

 

Poprzedni artykułOfensywa drogowa na Roztoczu
Następny artykułNajdroższe polskie monety kolekcjonerskie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments