Ofensywa drogowa na Roztoczu

0
266

W ramach prowadzonej przez Samorząd Województwa Lubelskiego Ofensywy Drogowej Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa wizytował w piątek (27.05) remontowany odcinek drogi 853 Józefów – Tomaszów Lubelski. Towarzyszyli mu: Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera Starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip oraz Burmistrz Miasta i Gminy Józefów Roman Dziura. 

W ramach Ofensywy Drogowej w 2022 roku kolejne kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich zostanie oddanych do użytku na terenie całego województwa, w tym również tutaj na Roztoczu, gdzie drogi wojewódzki były w stanie fatalnym, one wyglądały jak szwajcarski ser. Roztocze, na rozwój którego bardzo mocno stawiamy, nie może się rozwijać bez dobrych dróg, dlatego inwestujemy kolejne środki finansowe na ich remonty. – podkreślał Wicemarszałek Michał Mulawa.

Jedną z obecnie realizowanych na Roztoczu inwestycji drogowych jest remont drogi nr 853 na szlaku Józefów – Tomaszów Lubelski. Aktualnie modernizowany jest ok. 9 – kilometrowy odcinek od Długiego Kątu w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. W zeszłym roku wyremontowany został ponad 4 kilometrowy odcinek tej drogi. W sumie do użytku mieszkańców już wkrótce zostanie oddane 13 kilometrów nowej nawierzchni. Koszt inwestycji to ok. 10 mln zł.

To nie jedyne inwestycje na szlakach wojewódzkich na terenie Roztocza. Obecnie trwają także modernizacje w innych miejscach regionu, m.in. na drodze 849 niedaleko Józefowa Roztoczańskiego i miejscowości Malewszczyzna czy na drodze nr 850 z Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Hrubieszowa.

-Modernizujemy te odcinki ze środków własnych z Budżetu Województwa Lubelskiego. Planujemy również kolejne odcinki do oddania. Zmodernizowane drogi to rozwój gospodarczy, to także bezpieczeństwo dla mieszkańców, rolników oraz turystów coraz liczniej odwiedzających ostatnio Roztocze. – mówi Wicemarszałek Mulawa – Roztocze było zaniedbane jeśli chodzi o inwestycje drogowe. My te zaległości nadrabiamy. Od 2019 roku kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich zostało zmodernizowanych. Wykonana została m.in. potężna inwestycja za bagatela 150 mln zł, czyli przebudowa drogi nr 835 od Biłgoraj do granicy z województwem podkarpackim. To wszystko dzieje się po to, aby ten teren rozwijał się gospodarczo, aby nie odstawał od innych części i województwa lubelskiego, ale też Polski. – dodaje.

Poprzedni artykułUlica Zamoyskiego i zderzenie kierowcy BMW z rowerzystą
Następny artykułWynajem dźwigu dla firmy – kiedy warto skorzystać?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments