13-latkowie odpowiedzą za niszczenie budynku

0
733

Policjanci z Nielisza ustalili tożsamość sprawców, którzy zniszczyli budynek byłego gimnazjum na terenie gminy. To dwaj 13-latkowie i ich koleżanka, którzy “zabawili się” malując farbą po elewacji oraz wybijając szyby w oknach budynku. Swoim postępowaniem wyrządzili szkody w wysokości 2000 złotych. Niebawem zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku tygodnia pracownica Urzędu Gminy w Nieliszu skontaktowała się z miejscowymi policjantami i powiadomiła, że nieznane osoby zniszczyły budynek byłego gimnazjum w miejscowości Średnie Duże w gminie Nielisz. Zgłaszająca oszacowała starty na 2000 złotych.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, udokumentowali dowody tej bezmyślnej “twórczości” i zabezpieczyli ślady, jakie pozostawili sprawcy. Sprawą zajęli się mundurowi z Nielisza i ustali kim są sprawcy tego aktu wandalizmu.

Wczoraj podejrzewane o ten czyn osoby wpadły w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało czynu dokonali dwaj nastolatkowie i ich koleżanka. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nielisz w wieku 13 lat. Weszli na teren byłej szkoły i farbą nanieśli na elewację budynku rysunki. Wybili też szyby w kilkunastu oknach.

Wczoraj zostali przesłuchani, materiały postępowania trafiły do zamojskiego sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie. Rodzice lub opiekunowie 13-latków mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności pokrycia strat powstałych w wyniku uszkodzeń, których dokonali ich nieletni podopieczni.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

68 201989 13-latkowie odpowiedzą za niszczenie budynku 68 201986 13-latkowie odpowiedzą za niszczenie budynku

Poprzedni artykułJatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem
Następny artykułChciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments