Jatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem

0
477

Utrudnienia w ruchu drogowym w Jatutowie na DK 17 spowodował kierujący volkswagenem, który prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Jego auto w pewnym momencie zjechało na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volvem. Do szpitala na dalsze badania zostali przewiezieni kierujący i 8-letnia pasażerka volva. Na szczęście okazało się, że nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze i zwracanie uwagi na funkcje psychomotoryczne organizmu, które mają wpływ na szybkość reakcji oraz koncentrację za kierownicą.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 17 w Jatutowie (gmina Zamość). Ze wstępnych ustaleń policjantów z zamojskiego ruchu drogowego wynika, że kierujący volkswagenem poruszał się od strony Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Zamościa. Nagle zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volvem.

Po zderzeniu samochodów pomocy medycznej potrzebował kierujący volvem 41-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego oraz 8-letnia pasażerka tego pojazdu. Załoga karetki pogotowia zabrała ich do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Volkswagenem kierował 66-latek z gminy Rachanie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Prawdopodobnie przyczyną zjechania na przeciwny pas ruchu przez kierowcę volkswagena było zaśnięcie 66-latka za kierownicą.

W czasie, gdy na miejscu kolizji pracowali policjanci ruch na krajówce był utrudniony, odbywał się wahadłowo.

Szczegóły kolizji ustalają policjanci. Apelujemy do kierujących, aby zwracali uwagę na swoje samopoczucie w czasie jazdy. Zmęczenia, znużenia lub pogarszającego się w czasie jazdy stanu zdrowia nie należy ignorować. Zmęczenie powoduje obniżenie funkcji psychomotorycznych kierowcy wpływających na koncentrację, przez co wydłuża się czas reakcji na bodźce zewnętrzne. W takich sytuacjach koniecznie należy zatrzymać się w miejscu bezpiecznym i odpocząć. Jeśli jest taka potrzeba – wezwać karetkę pogotowia. Ignorowanie sygnałów organizmu o potrzebie odpoczynku może mieć tragiczne konsekwencje. Zmęczony kierujący może doprowadzić do wypadku, w czasie, którego on sam, przewożeni pasażerowie lub też inni uczestnicy ruchu mogą stracić zdrowie a nawet życie na drodze.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 201940 Jatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem 361 201939 Jatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem 361 201938 Jatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem

Poprzedni artykułZamość: Wypadek z udziałem rowerzysty i nietrzeźwym kierowcą koparki
Następny artykuł13-latkowie odpowiedzą za niszczenie budynku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments