Zamość: Wypadek z udziałem rowerzysty i nietrzeźwym kierowcą koparki

0
485

Kierujący koparką wyjeżdżając z terenu budowy na ulicy Sienkiewicza w Zamościu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Cyklista chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem gwałtownie skręcił, co spowodowało, że rower przewrócił się, a 67-letni rowerzysta doznał obrażeń i trafił do szpitala. Rowerzysta był trzeźwy, natomiast kierujący koparką w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Szczegóły wypadku ustalają policjanci. Apelujemy o ostrożność na drodze i trzeźwość za kierownicą.

Wczoraj na ulicy Sienkiewicza w Zamościu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i koparki. Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem wolnobieżnym marki Wacker Neuson cofając wyjeżdżał z terenu budowy. Włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście. Policjanci ustalili także, że nie doszło do bezpośredniego zderzenie koparki z rowerem – rowerzysta widząc wyjeżdżający pojazd gwałtownie skręcił omijając go. W wyniku tego manewru cyklista przewrócił się doznając obrażeń.

Kierującego jednośladem 67-latka z Zamościa załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Cyklista był trzeźwy. Koparką kierował 32-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Szczegółowy przebieg wypadku ustalają policjanci.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz trzeźwość za kierownicą. Włączając się do ruchu zawsze należy wcześniej upewnić się, czy manewr ten nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym. Natomiast podejmując decyzję o kierowaniu pojazdem zawsze należy być trzeźwym. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne dla zdrowia uczestniczących w wypadku osób.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

361 201906 Zamość: Wypadek z udziałem rowerzysty i nietrzeźwym kierowcą koparki 361 201905 Zamość: Wypadek z udziałem rowerzysty i nietrzeźwym kierowcą koparki

 

Poprzedni artykułUczniowie I LO z indeksami w kieszeniach
Następny artykułJatutów: Zaśnięcie 66-latka przyczyną zderzenia volkswagena z volvem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments