Chciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu.

0
708
- reklama-

Do poważnego wypadku doszło wczoraj w w miejscowości Zaburze. Kierujący busem stracił panowanie nad samochodem i po zjechaniu na przeciwny pas ruchu uderzył w betonowy przepust. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie została przewieziona 22-letnia pasażerka. Kierujący również trafił do placówki służby zdrowia. Siedzący za kierownicą mercedesa 22-latek był trzeźwy. Szczegóły wypadku ustalają zamojscy policjanci.

Do wypadku doszło w sobotni poranek w miejscowości Zaburze w gminie Radecznica. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili jego przebieg. Wynika z niego, że kierujący mercedesem typu bus jechał od strony Radecznicy w kierunku Biłgoraja. Na łuku drogi nagle stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie na pobocze i uderzył w betonowy przepust. W konsekwencji samochód przewrócić się na bok.

Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad kierownicą przez kierującego był gwałtowny manewr, który wykonał chcąc ominąć sarnę, która nagle wbiegła na drogę.

Mercedesem kierował mieszkaniec gminy Jabłonna w wieku 22 lat. Jechał z 22-letnią pasażerką z tej samej gminy. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Pasażerka była nieprzytomna, jej stan medycy określili jako ciężki. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Policjanci na miejscu wypadku wykonali czynności procesowe. Wówczas droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Kierujący omijali miejsce zdarzenia zorganizowanymi przez mundurowych objazdami.

Szczegółowy przebieg i przyczynę wypadku ustalają policjanci. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

68 201986 Chciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu. 68 202004 Chciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu. 68 202003 Chciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu. 68 202002 Chciał ominąć sarnę. Dwie osoby w szpitalu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments