W Zamościu rozpoczął się „Rowerowy Maj”!

0
207
GAIA

Maj upłynie uczniom zamojskich podstawówek pod znakiem rowerowych przejażdżek. W ramach kampanii „Rowerowy Maj”, która wystartowała w Zamościu 4 maja, będą oni przemierzać drogę z domu do szkoły i z powrotem, na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Do udziału zgłosiło się osiem szkół podstawowych z terenu miasta.

Kampania ROWEROWY MAJ 2022 ma charakter ogólnopolski. To kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci – uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zamość przystąpił do kampanii po raz pierwszy w 2016 roku.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W tegorocznej edycji uczestniczyć będzie 46 miast i gmin z całej Polski. Udział w akcji zadeklarowało osiem szkół podstawowych z Zamościa.

Tegoroczna edycja potrwa od 4 do 31 maja.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments