18-latek miał na balkonie plantację konopi.

0
343

Policjanci ze Skierbieszowa zatrzymali 18-latka z gminy Sitno. Mężczyzna w rozstawionych na balkonie doniczkach uprawiał konopie, ponadto posiadał ponad 200 gramów marihuany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawy konopi. Został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Posterunku w Skierbieszowie zareagowali na nerwowe zachowanie jednego z trzech legitymowanych mieszkańców gminy Sitno. Mundurowi postanowili sprawdzić czym podyktowane było takie zachowanie. Szybko wyszło na jaw, że powodem była marihuana w kieszeni bluzy 18-latka. Przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny wykazało, że to nie jedyne należące do niego narkotyki. Na strychu domu policjanci znaleźli susz roślinny, a na balkonie kilkanaście rosnących w plastikowych kubeczkach sadzonek konopi innych niż włókniste. Nielegalne rośliny w rożnej fazie wzrostu i susz w ilości ponad 200 gramów zostały zabezpieczone, a 18-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Sitno zarzutów. W piątek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd podjął decyzję o objęciu 18-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułW Zamościu rozpoczął się “Rowerowy Maj”!
Następny artykułMotocyklista zginął po uderzeniu w drzewo
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments