ZAMOŚĆ: Wiadomo już, kto pokieruje szpitalem “papieskim”

0
2286

Adam Fimiarz od 1 kwietnia przejął obowiązki dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Zastąpił on na tym stanowisku Małgorzatę Popławską, która złożyła rezygnację po niespełna dwóch latach kierowania placówką.

– W związku z rezygnacją Pani Małgorzaty Popławskiej ze stanowiska Dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę o zatrudnieniu na tym stanowisku, z dniem 1 kwietnia br. Pana Adama Fimiarza (dotychczas Dyrektora Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej). Będzie on pełnił obowiązki do czasu powołania dyrektora wybranego w drodze konkursu, nie dłużej jednak niż przez sześć miesięcy. – poinformował zarząd województwa, któremu szpital “papieski” podlega.

Adam Fimiarz jest absolwentem UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu zdrowia publicznego na kierunku ,,Zarządzanie i ekonomika w ochronie zdrowia” Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2003 roku pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie na stanowisku pełnomocnika ds. bezpieczeństwa, a od 2008 roku na stanowisku zastępcy dyrektora. Od listopada 2020 roku do 31 marca br. był Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej.

Poprzedni artykułZamość: “Kilometry Dobra” wystartowały!
Następny artykułKarambol z udziałem Audi, BMW, Mercedesa i Forda.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments