Zamość: “Kilometry Dobra” wystartowały!

0
239

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu zainaugurowało dziś kolejną edycję Kampanii „Kilometry Dobra”. W ubiegłym roku w ramach akcji udało się zebrać ponad 70 tys. zł! Czy tym razem padnie rekord?

„Kilometry Dobra” to zapoczątkowana w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której biorą udział fundacje, stowarzyszenia oraz domy dziecka z całej Polski. Zebrane w trakcie kampanii pieniądze zamieniane są na złotówki, a następnie przyklejane na taśmę klejącą, tworząc w ten sposób symboliczne „kilometry dobra”. 44 monety o nominale 1 zł ułożone w jednym ciągu tworzą 1 metr. W 2021 roku Stowarzyszenie PSONI Koło w Zamościu zebrało 71 371,69 zł, czyli 1622 “metry dobra”.

Cel zbiórki:

W 2022 roku cel przyświecający Kampanii w Zamościu to zebranie środków na remont budynku przy ul. Orlicz-Dreszera 10 w Zamościu, przeznaczonego na prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na zakończenie remontu budynku i dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych wciąż brakuje kwoty ok. 2,5 mln zł.

Podczas dzisiejszej konferencji inaugurującej kampanię „Kilometry Dobra” zaprezentowano oficjalny spot reklamowy.

Tegoroczna kampania polegać będzie, jak co roku na zbieraniu złotówek – w postaci darowizn oraz zbiórek publicznych do specjalnie przygotowanych puszek. Pierwsza zbiórka odbędzie się 10 kwietnia podczas Kiermaszu Wielkanocnego na Rynku Wielkim w Zamościu. Na stronie: www.kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki Kampanii. Informacje o wydarzeniach lokalnych i zbiórkach dostępne będą również pod adresem: www.psonizamosc.org.pl

 

Poprzedni artykułKobiecy wieczór w “Stylowym” z filmem “Zaginione miasto”
Następny artykułZAMOŚĆ: Wiadomo już, kto pokieruje szpitalem “papieskim”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments