Pożar budynku mieszkalnego

0
609

 

Tuż po godz. 12 w niedzielę 27 marca, zamojscy strażacy otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego w miejscowości Zakłodzie, gm. Radecznica. Do działań skierowano zastępy z JRG Szczebrzeszyn oraz pobliskie OSP. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że drewniany budynek mieszkalny w całości był objęty pożarem. Właściciel niewielkimi oparzeniami okolic czoła samodzielnie opuścił zagrożony budynek. Poszkodowanemu, strażacy z OSP Radecznica założyli opatrunek hydrożelowy, następnie został przewieziony do szpital.   

W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia przyłącza elektryczne, dlatego też na prośbę dowódcy akcji  Zakład Energetycznie zdalnie odłączył energię elektryczną w miejscowości. Działania straży pożarnych  polegały na podaniu czterech prądów wody na palący się budynek a po wstępnym przygaszeniu, z obiektu wyniesiono nienapełnioną butlę na gaz propan-butan.  

Spaleniu uległa: drewniana konstrukcja dachu wraz ze stropem ocieplonym materiałem palnym oraz wyposażenie domu. 

W działaniach gaśniczych trwających niewiele ponad 2,5 godziny brały udział: 2 zastępy z JRG Szczebrzeszyn oraz OSP z: Radecznica (2 zastępy), Sułów, Zakłodzie.

Przypuszczamy, że prawdopodobna przyczyną pożaru był nieszczelny przewód dymowy. Wstępne straty oszacowano na kwotę 200 tys. zł.  

       Źródło: oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda

img 20220328 134315 Pożar budynku mieszkalnego img 20220328 134323 Pożar budynku mieszkalnego img 20220328 134331 Pożar budynku mieszkalnego

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments