Pożar budynku mieszkalnego

0
626

 

Tuż po godz. 12 w niedzielę 27 marca, zamojscy strażacy otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego w miejscowości Zakłodzie, gm. Radecznica. Do działań skierowano zastępy z JRG Szczebrzeszyn oraz pobliskie OSP. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że drewniany budynek mieszkalny w całości był objęty pożarem. Właściciel niewielkimi oparzeniami okolic czoła samodzielnie opuścił zagrożony budynek. Poszkodowanemu, strażacy z OSP Radecznica założyli opatrunek hydrożelowy, następnie został przewieziony do szpital.   

W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia przyłącza elektryczne, dlatego też na prośbę dowódcy akcji  Zakład Energetycznie zdalnie odłączył energię elektryczną w miejscowości. Działania straży pożarnych  polegały na podaniu czterech prądów wody na palący się budynek a po wstępnym przygaszeniu, z obiektu wyniesiono nienapełnioną butlę na gaz propan-butan.  

Spaleniu uległa: drewniana konstrukcja dachu wraz ze stropem ocieplonym materiałem palnym oraz wyposażenie domu. 

W działaniach gaśniczych trwających niewiele ponad 2,5 godziny brały udział: 2 zastępy z JRG Szczebrzeszyn oraz OSP z: Radecznica (2 zastępy), Sułów, Zakłodzie.

Przypuszczamy, że prawdopodobna przyczyną pożaru był nieszczelny przewód dymowy. Wstępne straty oszacowano na kwotę 200 tys. zł.  

       Źródło: oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda

img 20220328 134315 Pożar budynku mieszkalnego img 20220328 134323 Pożar budynku mieszkalnego img 20220328 134331 Pożar budynku mieszkalnego

 

Poprzedni artykułBardzo “kosztowna” sprzedaż sukienki
Następny artykułStypendyści z I LO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments