Bardzo “kosztowna” sprzedaż sukienki

0
157

11 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Krasnystaw, która na portalu aukcyjnym chciała sprzedać sukienkę. Ponieważ “osoba kupująca” miała problem z realizacją przelewu za towar, poprosiła kobietę by powiązała swoje konto bankowości internetowej z kontem aukcyjnym. Kobieta przy pomocy sms-ów autoryzowała dostęp do swojego urządzenia mobilnego i tym sposobem oszust dokonał kilku przelewów. Policja ostrzega, aby nie klikać w podejrzane linki i dokładnie

Do krasnostawskiej komendy zgłosiła się 30 – letnia mieszkanka gminy informując, że padła ofiarą internetowego oszustwa. Jak wynika ze złożonego przez nią zawiadomienia, chciała sprzedać sukienkę na znanym portalu aukcyjnym. W niedługim czasie nawiązał z nią kontakt potencjalny kupujący twierdząc, że ma problem z dokonaniem zakupu. Aby uzyskać środki ze sprzedaży, kobieta powiązała swoje konto bankowości internetowej z kontem aukcyjnym. Podczas tego procesu dostawała kilka wiadomości od rzekomego banku dotyczące autoryzacji jej urządzenia mobilnego. Za każdym razem kobieta autoryzowała proces. W ten sposób sprawca uzyskał nieuprawniony dostęp do jej konta, z którego wykonał kilka nieautoryzowanych przelewów. Łącznie zniknęło 11 tysięcy złotych.

Policjanci zajęli się tą sprawą i apelują o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Pamiętajmy, aby nigdy nie podawać swoich danych do logowania.  Podobnie nigdy nie powiązujmy naszego konta do bankowości internetowej z innymi portalami czy witrynami. Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

źródło: KPP Krasnystaw

 

Poprzedni artykułBezpłatne USG ciąży – zapisy trwają
Następny artykułPożar budynku mieszkalnego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments