Stypendyści z I LO

0
500
fot. I LO w Zamościu

Najlepsi uczniowie I Liceum im. Jana Zamoyskiego w Zamościu zostali docenieni i otrzymali stypendia za dobrą pracę i osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostali uczniowie z najwyższą średnią: Gabriel Bednarz i Hubert Sobestiańczuk.

Trzy osoby: Jakub Pacaj, Aleksandra Tarasewicz i Piotr Zaręba zdobyły stypendia w ramach programu “Lubelskie wspiera uzdolnionych 2021-2023” współfinansowanego przez Unię Europejską za bardzo wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w olimpiadach.

Aleksandra Sędziak została laureatką programu stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” za promocję wiedzy i postaw proekologicznych 

Jedna osoba została beneficjentem  stypendium Fundacji Zakłady Kórnickie, natomiast aż pięćdziesięciu uczniów, którzy ukończyli I semestr ze średnią powyżej 4,5, otrzymało stypendia motywacyjne.

W szkole przyznawane jest też szczególne stypendium im. Bolesława Hassa, byłego dyrektora I Liceum, ufundowane przez jego syna, prezesa firmy Betasoap. Jest to wsparcie finansowe dla szczególnie uzdolnionej młodzieży mające służyć rozwianiu talentów i pasji. W tym roku przyznano je 22 uczniom, którzy wykazali się osiągnięciami w olimpiadach, konkursach i innych formach rywalizacji naukowej oraz artystycznej.

Wszystkim nagrodzonym należą się gratulacje, oby stypendia stały się motywacją do podejmowania ambitnych zadań i zapowiedzią kolejnych sukcesów.

Poprzedni artykułPożar budynku mieszkalnego
Następny artykułCzternaście nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych dla Zamościa.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments