W Nadleśnictwie Strzelce podpisano porozumienie.

0
251

Nadleśnictwo Strzelce podpisało porozumienie z Zakładem Karnym w Hrubieszowie, które stało się fundamentem dla przyszłych działań mających na celu resocjalizację, a także edukację przyrodniczą więźniów z hrubieszowskiego zakładu.

Współpraca pomiędzy Nadleśnictwem a Zakładem Karnym daje możliwość pracy więźniów na rzecz hrubieszowskich lasów, która to rozpocznie się już od marca tego roku. Popisanie umowy było możliwe dzięki pomocy oraz wsparciu wiceministra sprawiedliwości dr. Marcina Romanowskiego, starosty powiatu hrubieszowskiego Anety Karpiuk, członka zarządu powiatu Marcina Zająca, Dyrektora SPZOZ Alicji Jarosińskiej oraz z ramienia Służby Więziennej: dyrektor okręgowy Służby Więziennej ppłk Cyprian Bas, a także zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Hrubieszowie ppłk Tomasz Buczek. Resocjalizacja przez pracę jest coraz popularniejsza w naszym kraju, również dzięki zaangażowaniu przedsiębiorstw mogących dać odpowiednie warunki pracy dla osadzonych. Działanie te, dają możliwość więźniom wyjścia poza więzienne mury, obserwacji zmieniającego się świata oraz co istotne spłacania zadłużeń, potwierdzają to słowa wiceministra sprawiedliwości: 

„Praca jest tą formą resocjalizacji, która jest najbardziej skuteczna. Jest również efektywna z punktu widzenia osadzonych. Często są to osoby, które mają różnego rodzaju zobowiązania, w szczególności alimentacyjne. I odpłatna praca pomaga im te zobowiązania spłacać. Ale również jest to forma przywracania osadzonych do społeczeństwa.” – podkreśla dr Marcin Romanowski.

Poprzedni artykułUroczystości patriotyczno-religijne w 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową
Następny artykułW czasie ferii dobrowolnie “poszli w kamasze”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments