ZAMOŚĆ: Dwutysięczna rodzina otrzymała Kartę Dużej Rodziny.

35
557
fot. UM Zamość

Miłą niespodziankę sprawiły władze Zamościa rodzinie, która jako dwutysięczna w naszym mieście nabyła prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny. 

W miniony piątek (4.02) w zamojskim ratuszu Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk uroczyście wręczył Kartę Dużej Rodziny dla dwutysięcznej rodziny z terenu Zamościa. Kartę wraz z bukietem kwiatów i upominkami odebrała z rąk prezydenta Pani Teresa Kurzawska. Pani Teresa obecnie jest wdową, a wspólnie z nieżyjącym już mężem Zygmuntem wychowała sześcioro dzieci – czterech synów i dwie córki. 4 lutego 2022 r w zamojskim Ratuszu prezydent Andrzej Wnuk uroczyście wręczył Pani Teresie Kartę Dużej Rodziny oraz drobne upominki.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest na podstawie ustawy z 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny. Daje prawo do szeregu zniżek i dodatkowych uprawnień – zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość tańszego korzystania z oferty wielu podmiotów, w tym szeregu instytucji podlegających miastu Zamość np. kina, ogrodu zoologicznego, OSiR-u, muzeów, ZDK-u i wielu innych. Obecnie w całej Polsce KDR honoruje ponad 8 tys. partnerów w ok. 30 tys. punktów.

Karty KDR mogą otrzymać rodziny z przynajmniej trójką dzieci:
– w wieku do ukończenia 18 roku życia,
– w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub w szkole wyższej,
– bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała ww. warunki. Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma już na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, Karta Dużej Rodziny będzie przysługiwała jedynie rodzicom/małżonkowi rodzica. Dzieci, nawet te pozostające jeszcze na utrzymaniu rodziny, już nie otrzymają kart.

Karta przyznawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny w formie elektronicznej (do wyświetlania na urządzeniach mobilnych – smartfonie lub tablecie – w aplikacji mObywatel) oraz w  formie tradycyjnej (plastikowej). Dochód rodziny nie stanowi kryterium do otrzymania karty.

Aby dostać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek w imieniu rodziny może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Od stycznia 2019 roku, dzięki zmianom wprowadzonym w ustawie, Karty Dużej Rodziny mogą otrzymać rodzice zupełnie dorosłych już dzieci. To głównie oni składają wnioski o przyznanie KDR. W ubiegłym roku takich wniosków wpłynęło do UM Zamość 263, na 411wniosków dotyczących ogółem kart dużej rodziny (m.in. rejestracja nowych rodzin, przedłużanie terminów ważności kart, wydawanie duplikatów utraconych kart). Na terenie Zamościa jest już w tej chwili ponad 2000 rodzin posiadających KDR, a kolejne wnioski o ich wydanie wciąż do urzędu napływają. Od wejścia w życie ustawy Prezydent Zamościa przyznał mieszkańcom w sumie prawie 6,7 tys. Kart Dużej Rodziny.

Przypomnijmy, że dla mieszkańców Zamościa karty wydawane są w Urzędzie Miasta Zamość – w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, ul. Rynek Wielki 13 (oficyna ratusza), pokój 201.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny jest do pobrania na stronie internetowej, a w formie drukowanej – w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość. Szczegółowych informacji o karcie udzielają pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość (Rynek Wielki 13, pokój 201): Zygmunt Nosal – tel. 84 677 24 96 oraz Andrzej Latawiec – tel. 84 677 24 92.

 

Wręczenie tysięcznej karty dużej rodziny w Zamościu również miało uroczysty charakter. CZYTAJ: Zamość: Tysięczna rodzina otrzymała Kartę Dużej Rodziny

 

 

Poprzedni artykułSprawcy przemocy domowej trafili do aresztu
Następny artykułStyLOVE Walentynki w zamojskim kinie. Co zobaczymy na ekranie?
Subscribe
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

1watchword

gay chat mesa az https://newgaychat.com/

gay phone sex chat commercial https://gaychatspots.com/

free gay sex chat fcn https://gay-live-chat.net/

reddit gay chat room https://chatcongays.com/

black bottom gay chat room https://gaymusclechatrooms.com/

gay chat free no cost https://free-gay-sex-chat.com/

gay universe men chat https://gaymanchatrooms.com/

do my paper for me https://term-paper-help.org/

write my college paper https://writepapersformoney.com/

best paper writing service reviews https://write-my-paper-for-me.org/

someone write my paper https://doyourpapersonline.com/

paper writers for college https://top100custompapernapkins.com/

3curvature

coursework writing uk https://courseworkdownloads.com/

design technology coursework https://courseworkinfotest.com/

coursework sample of written work https://buycoursework.org/

differential equations coursework https://courseworkdomau.com/

village ladies totally free https://sexanddatingonline.com/

single free dating sites for sex https://datingwebsiteshopper.com/

free adult dating https://freewebdating.net/